Netradiční a dobrodružný víkend odstartuje dnes v Čejově. V půl osmé večer je totiž Pod Smetánkami naplánovaný sraz všech odvážlivců, kteří se chtějí vydat na procházku nočním pohádkovým lesem. Obec Čejov, která celou akci pořádá, slibuje všem návštěvníkům netradiční zážitek plný pohádkových postav, při kterém malí budou žasnout a velcí se vrátí do dětství.

Další akce je připravena na nedělní odpoledne. Tentokrát se bude jednat o podzimní Kouzelnický pochod, který si pro veřejnost připravil pelhřimovský Dům dětí a mládeže.

Pochod odstartuje přesně dvě hodiny po poledni před Základní školou Osvobození, kde je až do půl třetí dopoledne naplánován sraz všech účastníků. Ti se pak společně vydají na vybranou trasu, která povede z Pelhřimova přes Starý Pelhřimov až k rybníku Stráž.

Cestou budou muset všichni účastníci projít kouzelnou pavučinou nebo se utkat s čarodějem. Nebude chybět ani lekce létání na koštěti nebo studium kouzelného zaklínadla. Na konci celé cesty je pro vytrvalce připravena odměna v podobě kouzelnické hůlky i ochutnávka kouzelného lektvaru.