Za jejími čtenáři totiž přijel známý spisovatel a publicista Michal Viewegh. „K Pelhřimovu mám kladný vztah, protože tady máme známé, se kterými jsme se potkali na horách, takže se celkem pravidelně navštěvujeme," vysvětlil Viewegh.

Od 11 hodin se v hudebním oddělení knihovny uskutečnila beseda pro studenty pelhřimovských středních škol. „Já bych asi něco přečetl a pak už to nechám na studentech, to je takový obvyklý scénář těchto besed," řekl spisovatel na úvod besedy.

Pak studentům přečetl krátkou ukázku z jeho nejnověji vydané knihy Vybíjená. Po humorné ukázce autor stručně shrnul, jak kniha vznikla, a hned poté dal prostor studentům se slovy: „Já vám nechci vůbec nic vnucovat, ale kdybyste se chtěli na něco zeptat, tak by to pomohlo věci, abych tak řekl."

Poté padaly dotazy jako například: Kde berete inspiraci, abyste napsal takový román? Jak jste se k psaní dostal? Zklamala vás někdy filmová adaptace knih? Píšete spíše na počítači, nebo rukou? a podobné otázky.

Spisovatel na otázky odpovídal velice humorným stylem a trapné momenty ticha mezi otázkami se snažil odlehčit slovy: „To pití nepiju proto, že bych měl žízeň, ale snažím se tím zamaskovat ty trapné momenty ticha."

Podle Vieweghovy knihy Vybíjená byl natočen stejnojmenný film Petra Nikolaeva, který měl premiéru minulý týden v Londýně.

„Film jsem viděl několikrát v rámci slavnostních premiér. Líbí se mi, protože k němu mám takový sentimentální vztah stejně jako možná mnozí, co rádi vzpomínají na gymnázium nebo na středoškolská léta, a taky je silně herecky obsazen," uvedl Viewegh.

Denisa Šimanová