„My jsme tu měli dva kurty. Jeden tenisový a jeden na volejbal. Tenisový kurt jsme opravili. Ale ten na volejbal už několik let není využívaný a chátrá,“ popsal aktuální situaci starosta Kámene František Hofman.

Tenisový kurt prošel opravou od základů. „V podstatě je to antukové hřiště, takže vrstva antuky se vyměnila. Dala se tam nová podkladová vrstva, na to nová antuka. Postavily se nové sloupky a plot,“ vyjmenoval základní body oprav Hofman.
Rekonstrukční práce na tenisovém kurtu odstartovaly loni na jaře a skončily na konci roku. „Oprava antukového kurtu se uskutečnila v rámci programu obnovy venkova, tedy za podpory Kraje Vysočina,“ vysvětlil František Hofman.

Původně mohl tenisový kurt sloužit už na podzim loňského roku. Plány ale překazily mrazy. „Oficiální otevření jsme odložili na jaro. Jakmile se trošku oteplí, tak vypíšeme turnaje. Ale vše bude záležet na počasí,“ nastínil budoucí plány Hofman.
Nevyužívaný volejbalový kurt by oproti tomu tenisovému mohl projít opravou letos a poté sloužit ke zcela novým účelům. „Došli jsme k závěru, že když se naskytne dotace, bude vhodné udělat hřiště,“ konstatoval František Hofman s tím, že by se ideálně přikláněli k variantě moderního víceúčelového hřiště s umělým povrchem.

Vedení obce již za tímto účelem zažádalo o dotaci. „Teď se odesílala žádost o dotaci, takže jsou hotové potřebné dokumenty. Pokud žádost bude přijata, vypíšeme výběrové řízení na dodavatele stavby,“ popsal František Hofman kroky ve výstavbě hřiště. „To by byla otázka jarních měsíců,“ doplnil.

V případě schválení dotace je poté i reálné zhotovit celé hřiště ještě během letošního roku.

Jak přesně by mohlo hřiště vypadat, ovlivní až návrhy, které vedení obce přijme v rámci výběrového řízení. „Jednali jsme o tom, jaký druh umělého trávníku se zvolí a ze dvou možností jsme jednu vybrali,“ sdělil Hofman.

Opravou sportovišť chce vedení obce přilákat mladé lidi. „V posledních letech se hřiště nepoužívalo a my chceme přilákat naši mládež a děti. Aby se více sportovalo, aby šli ven a neseděli pořád u počítačů,“ odůvodnil Hofman. „Je to takový pokus. Uvidíme, jak se to povede,“ uzavřel s úsměvem starosta Kámene.