V pátém ročník Spring Classic se v Žirovnici předvede více než stovka posádek. Správkyně zámeckého areálu Věra Daňhelová dodala, že poprvé veteráni městem projedou před třetí hodinou odpoledne. „O necelou hodinu později už ale budou před zámkem soutěžit. První vozidlo by mělo do měřeného úseku v ulicích Podhradí a Branka odstartovat kolem 15:40,“ popsala s tím, že se předvedou značky jako Jaguar, MG, Mercedes-Benz nebo Austin H.

Předešlý ročník Spring Classic

Zdroj: Youtube

Podle ředitel soutěže Pavla Kacerovského startovní pole slibuje skvělou podívanou. „Vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Alfa Romeo, Ford, Lotus, Datsun, Škoda, Tatra nebo Triumph,“ vyjmenoval Pavel Kacerovský.

Účastníci prvně projedou centrem Jindřichova Hradce na první měřený test přesnosti v areálu společnosti AR SERVIS. „Hned poté se vydají dál po trase dlouhé téměř dvě stě třicet kilometrů, která historické vozy zavede přes Radouň, Černovice a Pacov do Humpolce, odkud se posádky po obědové pauze vrátí přes Pelhřimov, Počátky, Kamenici nad Lipou a Žirovnici zpátky do centra rallye,“ popsal ředitel závodu s tím, že první soutěžní vozidlo se v cíli očekává kolem 16:30.