Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veterán Jan Velík získal nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Jihlava - Devadesátiletý vojenský veterán Jan Velík ze Žďárska je držitelem nejvyššího ocenění Kraje Vysočina - kamenné medaile. Je určena tomu, kdo se svojí dlouhodobou prací zasadil o významný prospěch obyvatel Vysočiny. Skleněné medaile, které jsou druhým nejvyšším oceněním, získaly v pátek na slavnostním večeru v Horáckém divadle v Jihlavě další čtyři osobnosti.

22.10.2011
SDÍLEJ:

Váleční veteráni - zleva Imrich Gablech, Jan Velík, Oldřich Zelený a Josef SztachoFoto: www.acr.army.cz

"Velík vyniká mimořádnými morálními zásadami, které veřejně prezentoval i v době normalizace s vědomím hrozících i skutečných perzekucí a šikany," řekla ČTK Ivana Šteklová z krajského úřadu.

Skleněné medaile uděluje kraj Vysočina osobnostem, které jednorázovým činem nebo dlouholetou prací přispěly k rozvoji kraje a prospěchu jeho obyvatel. Byli jimi oceněni historik František Hoffmann, bramborářská odbornice Marie Rasochová, osobnost závodního rybolovu Tomáš Starýchfojtů a duchovní Josef Valerián.

Držitelkami třetího nejvyššího ocenění Kraje Vysočina - dřevěných medailí - jsou studentka Hana Pařízková a lyžařka Veronika Čamková. Dřevěná medaile je určena tomu, kdo svou aktivitou přispěl k propagaci dobrého jména kraje.

Kolekce krajských medailí z jeřábu ptačího, skla a mrákotínské žuly jsou zasazené do originální kazety. Medaile jsou nejvyšším oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání a respekt k významným osobnostem kraje. Během čtyř ročníků bylo uděleno 29 medailí.

Autor: ČTK

22.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení