Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věřím, že dárky splní účel fondu 
a pomohou proti dětské obezitě

Pelhřimov – Sponzorský dar v hodnotě téměř šedesáti tisíc korun darovala městu Pelhřimov ředitelka Nadačního fondu Julinka Michaela Tulachová.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Třetí ročník Běhu pro úsměv Michaely Tulachové (vpravo) se uskuteční 21. května. Foto: archiv města Pelhřimov

Finance pochází ze sportovní akce Běh pro úsměv, jejíž druhý ročník se konal letos v květnu na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Za vybrané peníze byly nakoupeny míče, odrážedla a koloběžky, které poslouží dětem v mateřských a základních školách v Pelhřimově. Nejenom o slavnostním předání tohoto sponzorského daru jsme proto hovořili s Michaelou Tulachovou.

Slavnostní předání sportovních věcí se uskuteční v pátek 20. listopadu. Co od akce očekáváte?
Jedná se o první předání darů z Nadačního fondu Julinka, a proto se těším na reakce dětí a radost, kterou z dárků budou mít. Věřím, že dárky splní účel založení Nadačního fondu Julinka a budou pomáhat bojovat proti dětské obezitě. Zároveň bych chtěla touto formou pozvat obyvatele Pelhřimova, aby se přišli na předávání podívat. Uskuteční se 20. listopadu v 9.30 hodin v areálu autoškoly na Dětském dopravním hřišti Domova dětí a mládeže v ulici Pražská. V případě nepříznivého počasí pak v tělocvičně Základní školy Na Pražské.

Původním plánem, ale nebylo nakoupit míče či koloběžky…
Plánovali jsme, že nakoupíme do pelhřimovských mateřských škol trampolíny, jelikož chceme vždy darovat něco, co je spojeno s pohybem. Paní ředitelka mateřských škol v Pelhřimově nám sdělila, že trampolíny mají zánovní, a tak jsme nakoupili z Nadačního fondu osm dětských koloběžek a dvanáct odrážedel. Ředitelé a učitelé základních škol si vybrali míče do tělocvičen. Velkou pomocí mi v tomto případě byl pan Bohumil Kovanda z Městského úřadu Pelhřimov, který byl prostředníkem v komunikaci mezi mnou a školami.

Nebýt vysoké účasti běžců, jen těžko by se vybrala částka téměř 58 tisíc korun. Byl pro vás výtěžek překvapivý?
Ano. Z prvního ročníku jsme vybrali zhruba osm tisíc korun, je ale pravda, že se ho zúčastnilo zhruba 100 běžců. Letos to byl skoro již čtyřnásobek. Na Běh pro úsměv se sjíždějí lidé z celé republiky i ze Slovenska. Místních tu byla asi třetina. Běh pro úsměv má již své stálé fanoušky a sponzory, proto věřím, že další ročník bude nejen mnohem populárnější, ale že výtěžek z něj nás překvapí více než letos. Velmi si vážím toho, že Běh pro úsměv podporuje Iva Pazderková a Ondřej Havlík (En.dru), kteří tento projekt berou jako svůj vlastní.

Je pro vás úspěch druhého ročníku hnacím motorem na příští rok?
Bezpodmínečně. Další ročník Běhu pro úsměv se v Pelhřimově uskuteční 21. května příštího roku a registrace se spouštějí již letos prvního prosince. Třetí ročník budu dělat ještě s větším týmem a jistotou, že nikoho nezklameme, protože již nyní mám okolo sebe tým lidí, který mi chce pomáhat nejen při samotné akci, ale i s přípravami. Předchozí ročníky jsem na samotnou přípravu běhu byla prakticky sama. Velice si vážím pomoci od manžela, přátel ale také paní Kociánové z Hnutí Ano. Myslím, že třetí ročník bude mít úplně jiný rozměr. Akci pořádám proto, že si plním svůj sen. Nikdo z nás z ní nemá žádný hmotný výdělek. Radost a úsměvy dětí nás nabíjí vždy na další rok dopředu.

Autor: Redakce

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení