Kvůli vytíženosti servisů si zájemci na výměnu pneumatik počkají. Takovou situaci očekávala třeba Eva Káňová, proto si výměnu objednala s více než měsíčním předstihem. „Do servisu jsem se objednala už v září. Tušila jsem, že bude hodně vytížený. Jsem ráda, protože jsem si termín mohla vybrat s předstihem,“ uvedla žena.

Například Urban Pneu v Humpolci nabízí svým zákazníkům čekací lhůty od pěti do sedmi pracovních dní. „Zájem je velký a snažíme se vyhovět všem, ale občas to prostě nevyjde,“ uvedl vedoucí provozovny Jakub Škrabánek.

Podívejte se, jak letos rodiče v Pelhřimově sázeli pro svoje potomky nové stromy.
Rodiče v Pelhřimově vysadili nové stromky své děti, podívejte se

Cena za výměnu kol je v humpoleckém servisu různá podle velikosti a typu ráfku kol. Běžná čtrnácti až sedmnácti palcová kola pracovníci servisu kompletně vymění za devět set až dvanáct set korun. U větších kol je cena o několik stovek vyšší. „Zdražení servisních prací nebylo žádné oproti minulému roku,“ sdělil Škrabánek.

Enormní zájem hlásí i Autoservis Pelhřimov. „Kvůli velkému zájmu nyní řidičům nabízíme termín až za tři týdny,“ uvedl jednatel autoservisu Jan Daňhel.

Cena výměny oproti minulému roku zůstává stejná. „Výměna všech čtyř kol s plechovými disky stojí tisíc korun. S hliníkovými o sto korun víc,“ uvedl Daňhel. Cena se také odvíjí od použitých závaží při vyvážení kol.

Stavební práce v ulici Žižkova v Pelhřimově.
Žižkova ulice v Pelhřimově je zavřená, čekají ji velké změny

Recepční z Pneuservisu Jiří Šebera Deníku řekla, že jsou plně vytížení a čekací lhůty jsou více než dvoutýdenní. „Omlouvám se, že nemůžu říct víc, protože vyměňujeme pneumatiky a máme toho hodně,“ uvedla.

Někteří řidiči nechtějí na výměnu kol čekat a kola si raději vymění sami. „Pneumatiky si doma vyměňuji sám. Nevadí mi to, protože si tím ušetřím čas na dojetí do servisu i peníze,“ uvedl obyvatel Humpolce Jindřich Minář.

Požár lesa u Rynárce na Pelhřimovsku. Foto: poskytl HZS Kraje Vysočina
Hasiči bojovali s požárem v lese u Rynárce. Vyhlásili druhý stupeň poplachu

Podle zákona by řidiči měli přezout na zimní pneumatiky k 1. listopadu, pokud je na silnici vrstva sněhu, námraza nebo led. Toto opatření platí vždy až do konce března.