Kapří hody pořádá například v sobotu 8. dubna odpoledne Sbor dobrovolných hasičů v Knyku na Havlíčkobrodsku. „Vylovili jsme obecní rybník. Rybí hody jsou u nás dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Rybník patří obci Knyk, ale o výlov a hody se u nás starají hasiči. Hody jsou v kulturním domě od pěti odpoledne,“ informoval starosta Miroslav Kotlas.

Na Velký pátek a v sobotu loví rybáři na Pelhřimovsku hned dva rybníky. „Je to rybník Horní Medenice a rybník Moučka v Pelhřimově,“ informoval Zdeněk Paul, předseda Českého rybářského svazu Pelhřimov. V obou rybnících má hlavní slovo kapr, ale prodej ryb se odehraje na sádkách v Pelhřimově.

Otužilci skočili v sobotu do lomu v Horní Cerekvi.
Otužilci na Apríla skočili do vody v Horní Cerekvi. Měla kolem šesti stupňů

V polovině dubna se chystá na výlov Rybářství Kinský Žďár. Rybáři vyloví rybník Matějovský u Nového Veselí, ale ryby poputují přímo do rybárny ve Žďáře nad Sázavou, kde si je mohou zájemci koupit kdykoliv.

Některé výlovy má dokonce už za sebou Rybářství Vysočiny Chotěboř. „O prvním víkendu v dubnu jsme vylovili rybník Stavenov u Malče. Čeká nás výlov plůdkových rybníků u České Bělé a v Havlíčkově Brodě,“ informoval majitel firmy Josef Nikl. Ryby podle jeho slov zimu přečkaly dobře, úlovky z rybníků Rybářství Vysočiny si mohou zájemci koupit na sádkách v Havlíčkově Brodě, k mání je kapr i pstruh.

Milovníci ryb na Havlíčkobrodsku se tedy už teď mohou těšit na tradiční velikonoční šupinatou pochoutku. Z pohledu našich prapředků to má rovněž svoji historickou logiku, protože po opulentním masopustu, kdy se hojně pilo, jedlo a hodovalo, přicházel přísný půst dovolující pouze konzumaci rybího masa.