Starosta a místostarosta se pro další čtyři roky nezmění v Kamenici nad Lipou. Zastupitelé na svém úterním zasedání potvrdili na post starosty Ivana Pfaura (SNK Kamenice – Vaše volba) a na post místostarosty Jaromíra Paříka (ČSSD).
Do pětičlenné rady města kromě nich pak usednou Pavel Hlaváček, Zdeněk Velíšek a Jaroslav Houser. Předsedou kontrolního výboru bude Vladimír Dobal, za předsedu finančního výboru zastupitelé zvolili Miroslava Nováčka.
„Hlasování se uskutečnila veřejně a jednání se konalo podle předchozí domluvy, v klidu. Pro mě jako pro starostu hlasovalo 14 zastupitelů, pro pana Paříka jako místostarostu také. Taktéž volba radních byla jednoznačná," komentoval starosta Pfaur.

Vedení zůstává stejné také v Žirovnici. Město další čtyři roky povedou starosta Milan Šmíd a místostarosta Jiří Tůma. V radě dále zasednou Martin Joachimsthal, Martin Dvořák a Radek Vopravil.

V Horní Cerekvi dál pokračuje tandem Jaroslav Andrle (starosta) a Josef Plešák (místostarosta). Byli zvoleni 15 a 14 hlasy v tajné volbě. Z další trojice řadových radních zůstává Josef Šetek, novými tvářemi rady jsou Milan Kunst a Vladislav Smejkal.

Místo Krásla Kadlec

Staronovým starostou Počátek byl zvolen Karel Štefl. Otmara Krásla na postu místostarosty střídá Drahoslav Kadlec. Dalšími třemi členy rady města jsou Štěpán Černoš za uskupení My občané Počátek, Karel Šimánek za lidovce a Martin Pavlíček za sdružení nezávislých, z jehož kandidátky se rekrutují i starosta a nový místostarosta.

V Červené Řečici zůstává starostkou Zdeňka Bečková a místostarostou Dušan Obranec. Z dalších tří radních pokračuje z minulého období Marcela Davidová, nově jsou v radě Ivan Dvořák a Pavel Pekárek. Všech pět radních je buď za ODS, nebo za SNK-ED.

Zastupitelé Černovic si ve středu večer zvolili v těsné většině – pět ku čtyřem do vedení města současného starostu Jana Brožka. Do funkce místostarosty byl zvolen Michal Charvát. Ten nahradil Jana Šlechtu. Radu města v Černovicích nemají.

Lukavec povede opět František Pinkas a místostarostou byl zvolený Vítězslav Prchal, který vystřídal ve funkci Pavla Kubece. V radě městyse dále zasedne nově Andrea Jirků a Pavel Moravec, členkou rady i nadále zůstává Petra Svobodová.