Důležitou podmínkou ale bylo, aby povídání rozuměl i ten, kdo například biologií, historií či arche-ologií nebyl dosud políben. Nápad se ujal, o přednášky předních odborníků byl zájem, a tak zítra začíná již třetí cyklus popularizačního projektu Věda v muzeu.

I tentokrát se zvídaví návštěvníci mají na co těšit. Do Humpolce přijali pozvání odborníci na slovo vzatí, kteří navíc přednáší tak, aby se nikdo ani na chvíli nenudil. Věda v muzeu bude na programu od listopadu do dubna příštího roku vždy první středu v měsíci v odpoledních hodinách. Přednášky hostí výstavní sál muzea na Dolním náměstí. „Opět jsme se snažili, aby nabídka byla co nejpestřejší. Chtěli jsme od všeho něco, ať už z přírodovědy, biologie či historie. Mysleli jsme i na region, a tak jsme oslovili archeologa Bohumíra Dragouna, který 
v muzeu vystoupí s povídáním o zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem," zmínila Kateřina Jančurová z humpoleckého muzea.

Jak vzápětí doplnila, zájemcům z řad veřejnosti by vřele doporučila už první, tedy zítřejší přednášku v režii biologa a cestovatele Jana Šuspy Lepše na téma Papua-Nová Guinea očima biologa.

Povídání začne v 17 hodin. „Pan profesor je uznávaný odborník a navíc skvělá osob-nost, takže se návštěvníci mají na co těšit," nalákala Jančurová. U příležitosti přednášek v rámci Vědy muzeu se výstavní sál vždy promění v jakousi kavárničku. Muzejníci hostům nabídnou kávu, čaj i něco dobrého k zakousnutí. Vstupné na povídání činí dvacet korun, v prodeji je i cenově zvýhodněná permanentka.

Přednášky

4. listopadu – Jan Šuspa Lepš: Papua-Nová Guinea očima biologa
10. prosince – Petr Grulich: Četnické humoresky vážně
6. ledna – Bohumír Dragoun: Hrad Orlík pohledem archeologa
3. února – Pavel Bezděčka 
a Klára Bezděčková: Přírodou Peru – Národní park Manu
2. března – Hana Prokšová: Čeština neohrožená
6. dubna – Václav Hořejší: Jak funguje (a někdy nefunguje) imunitní systém