Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve ztrátách skončil také Ježíš

Pelhřimovsko – Barevná plastová socha Ježíše, lékařská dokumentace, pneumatiky, kosa na sečení nebo vibrátor se v minulosti objevily na oddělení ztrát a nálezů ve městech Pelhřimovska.

2.7.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Nejčastěji však úředníci od nálezců přebírají klíče, peněženky či mobilní telefony. „Lidé k nám nejčastěji nosí klíče a peněženky. Letos nám však donesli například i dioptrické brýle, klíče od automobilů či mobilní telefon. Vesměs se jedná o běžné věci," přiblížila Simona Turková z kanceláře pelhřimovského starosty.
Ta zároveň dodala, že mezi neobvyklé nálezy patří zhruba půlmetrová barevná plastová socha Ježíše, kterou do ztrát a nálezů donesli letos v lednu pelhřimovští policisté.

Sochu původně našla v parku u autobusového nádraží v Pelhřimově náhodná kolemjdoucí, která následně přivolala policisty. „Kolegové vyrazili okamžitě na místo, sochu převzali a případ zadokumentovali. Když zjistili, že nikomu nechybí, tudíž nebyla ukradena, předali ji právě do ztrát a nálezů na Městský úřad v Pelhřimově," informovala pelhřimovská policejní mluvčí Monika Pátková.

Našli vibrátor

Roztržití a zapomnětliví lidé ztrácejí nejrůznější věci. Své o tom vědí i na radnici v Humpolci, kam lidé v minulosti donesli třeba pneumatiky, vibrátor či lékařskou dokumentaci. Na svého majitele tam čekala i kosa na sečení.

„V minulosti jsme tu měli i spacáky či batohy s věcmi. Pamatuji dokonce na případy, kdy nám přinesl pán v tašce slepici a jedna paní nám dovedla krásného labradora. Pes skončil v zookoutku v Kletečné," řekla Lenka Černá z humpolecké radnice.

Lenka Černá z humpoleckého městského úřadu zároveň dodala, že u nich také, stejně jako v okolních městech, drží prvenství ztracené klíče, peněženky a mobilní telefony. „Pokud někdo něco najde a donese nám to na úřad, tak nalezenou věc ihned vyvěsíme na webové stránky města," konstatovala Lenka Černá.
Úředníci v Pacově si zase pochvalují spolupráci s tamními občany.

„Myslím si, že o fungování ztrát a nálezů u nás lidé dobře vědí. Soudím podle toho, že se k nám občas, pokud dotyčný něco ztratí, přijde poptat, zda třeba klíče někdo nenašel. Pokud jsou v peněžence doklady, tak se naopak my vždy snažíme dohledat majitele," nechala se slyšet Jaroslava Cihlářová z Městského úřadu Pacov.

Podle ní lidé v minulosti do ztrát a nálezů přinesli dětský kočárek, kárku, výjimkou nejsou ani jízdní kola či dioptrické brýle v pouzdře.

S úderem letošního nového roku nabyl účinnost nový občanský zákoník, tj. zákon č. 89/2012 Sb., ve kterém je, mimo jiné, poněkud odlišně upravena problematika ztrát a nálezů. Na základě těchto ustanovení je ten, kdo najde ztracenou věc, povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen ji odevzdat obci, na jejímž území k nálezu došlo.

Nepřihlásí-li se o ni vlastník do tří let od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví obce. Obec posoudí a ohodnotí stav a cenu věci, po té dojde k její likvidaci nebo ji poskytne k prodeji.

Autor: Alexandra Knapová

2.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení