Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Svépravicích stihli turnaj v prší i zvolit mistra pálenku

Svépravice - Venku vládlo jarní počasí, Svépravičtí přesto věnovali sobotní odpoledne turnaji v Prší.

11.3.2014
SDÍLEJ:

Svépravičtí věnovali sobotní odpoledne turnaji v Prší. Foto: Deník/Dominika Dufková

Pochmurnou náladu jim ale tento „déšť" rozhodně nepřinesl. Všichni se u karetní hry dobře bavili. Nejprve si každý zahrál šest kol po čtyřech hrách, z následujícího semifinále pak vzešli čtyři finalisté. Čtvrtý nakonec skončil Petr Kváš, třetí Milan Čapek, druhý Jan Vávra a všem to natřela Marie Hlomová za pomoci dcery Veroniky.

Po turnaji však přišla na řadu zábava výhradně pro dospělé, kde už děti měly zakázáno rodičům pomáhat. Dalším bodem programu byla soutěž o Mistra nebo Missis pálenku 2014. Sehnat porotce nebylo jednoduché. Ochutnat slivovici souseda, k tomu by se nikdo dlouho přemlouvat nenechal, ale o titul bojovalo hned 15 vzorků. „Komise měla nakonec mezinárodní složení díky sousedům Remcovi Dikstaalovi a Renate Cooymans z Nizozemska, jejichž účasti si mimořádně vážíme, protože obětovali část svých jaterních buněk a mozkových neuronů ve prospěch obce. Drobné jazykové bariéry byly slivovicí velmi rychle odstraněny," podotkl Václav Bendl, který měl spolu s Václavem Hlomem u obou soutěží na starosti organizační záležitosti. 

Ochutnávka pálenky měla překvapivé rozuzlení. „Vyhrála slivovice  starosty Dušana Repáče, což  vzbudilo určité, samozřejmě přátelsky míněné, podezření o regulérnosti výběru. Druhá byla hruškovice Jana Šafránka a třetí slivovice Jaroslava Čížka. Po vyhlášení výsledků se  začalo s veřejnou ochutnávkou od vítězného vzorku směrem dolů ve výsledkové listině," popsal pořadatel, jak naložili se zbylou pálenkou. Sousedská zábava se protáhla do časných ranních hodin. „K pozitivní stránce věci přičtěme i to, že jsme se druhý den postupně sešli v plném počtu, živi a zdrávi včetně všech komisařů," uklidnil na závěr.

Autor: Dominika Dufková

11.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení