Ve sportovním areálu v Nádražní ulici končí práce ve sportovní hale a na tempu nabraly práce na zimním stadionu.

Právě na zimním stadionu se odehrává hned několik plánovaných záměrů. Jedním z nich je kompletní rekonstrukce sociálních zařízení pro veřejnost, a to u vchodu na stadion, v přízemí a na staré východní tribuně. „Rovněž intenzivně pracujeme na běžných sezonních opravách, jako je bílení či opravy na šatnách a ostatních prostorech a zařízeních zimního stadionu," informoval vedoucí městského sportovního areálu Aleš Pokorný.

Vidět jsou už nové nátěry podlah, zábradlí i branek, blýskat se bude i zábradlí u schodiště při výstupech z ochozů. „Na probíhající práce jsem se byl podívat a mohu konstatovat, že zimní stadion prokoukl. Pro hráče a širokou veřejnost to budou změny k lepšímu," řekl starosta města Pelhřimov František Kučera.
Vrcholí příprava prostor na vestavbu nových šaten pod západní tribunou, vlastní práce začnou v srpnu. Jejich výsledkem mají být dvě prostorné šatny pro hráče a jedna pro rozhodčí včetně nezbytného sociálního, technického a pořadatelského zázemí.

Součástí projektové dokumentace je také zřízení nové plynovodní přípojky pro vytápění navrhovaných šaten plynovými kotly. Náklady na šatny budou necelých 11 milionů korun, pro krytí nákladů pomohla ministerská dotace.

Už v červnu byla dokončena instalace nového osvětlení ledové plochy a hlediště. Hlavním přínosem nového osvětlení bude úspora elektrické energie při navýšení intenzity osvětlení, díky nové technologii se uspoří zhruba padesát procent nákladů. Kromě toho se zvýší celkový komfort osvětlení sportoviště, spolehlivost i životnost. Investice vyšla na více než dva miliony korun.

Před dokončením je nová podlaha ve sportovní hale v Pelhřimově, která nahradí zhruba třicetiletý palubkový povrch. Součástí prací je rovněž vybourání otvoru do nové klubovny. Nová palubovka za zhruba 2,5 milionu korun by měla být hotova do 31. července.