„Dva měsíce, kdy si žáci užívají zaslouženého volna, využíváme k pokračování prací na přístavbě i jídelně,“ potvrdil ředitel Základní školy v Kamenici nad Lipou Vladimír Dobal.

Protipožární opatření v podobě únikových východů a ohnivzdorných dveří v půdní vestavbě jsou už hotova. „Teď vybavujeme pět nově vzniklých učeben nábytkem. V srpnu pak přístavbu čeká kolaudace,“ doplnil kamenický místostarosta Karel Beránek.

Už se pracuje i na modernizaci a rozšíření školní jídelny. Budova školičky se tak mění k nepoznání. „Začalo se s bouráním a montováním elektroinstalace,“ pokračoval Beránek.

V přízemí zůstane kuchyně, samotné jídelně bude patřit první patro školičky. I když je do začátku školního roku ještě daleko, na nové strávníky se připravují i v závodní jídelně Jednoty. Tam budou žáci základní školy chodit na obědy do doby, než skončí přestavba školní jídelny.

Musí se provést vyčištění odpadů, předělat vedení elektrického proudu nebo upravit sklady. „Domluvili jsme se také na tom, že jídelna bude běžným strávníkům obědy vydávat do dvanácti hodin. Po poledni se tam pak přijdou najíst žáci,“ dodal Beránek.

Kvůli náhradnímu stravování se od září počítá i s úpravou rozvrhu. „Protože modernizace jídelny skončí v druhé polovině příštího školního roku, upravíme rozvrh tak, aby se děti stihly v klidu naobědvat, uzavřel ředitel Dobal.