Poměrně klidné nadcházející dva měsíce zažijí například na Základní škole a Mateřské škole Hořepník. „Prázdniny ve škole budou letos v duchu běžných oprav a příprav tříd na nový školní rok. Minulé prázdniny jsme dělali zázemí pro kuchařky, a to sociálky a šatny,“ přemítal ředitel Základní školy a Mateřské školy Hořepník Milan Hupka.

V příštím školním roce je ale nejspíš nějaké to budování opět čekat bude. „Máme podaný projekt přes Via rustica Pacov na rekonstrukci učeben fyziky, chemie a jazykové učebny. Termín zahájení budování bude záležet na tom, kdy dostaneme peníze. Doufám ale, že začít budeme moci už příští školní rok. A nejspíš se bude ještě vyměňovat vodovod, pokud se to schválí do příštího rozpočtu obce,“ informoval Milan Hupka.

V České zemědělské akademii v Humpolci se tentokrát také do žádných velkých akcí nehrnou. „Letos se bude dělat akorát oprava garáží pro služební auta a auta autoškoly ve Školní ulici. Jinak ve škole se pustí do běžného úklidu a výmalby,“ sdělila Eva Kubíčková z České zemědělské akademie v Humpolci.

Dodala také, že ve škole však mají připravený projekt na rekonstrukci kotelny ve Školní ulici a na hydroizolaci v domově mládeže. „V minulých letech proběhla na čtyři etapy oprava keramické dlažby po celé škole. Na učilišti v Nádražní ulici se měnila okna. Na školním statku se pak také dělala velká rekonstrukce haly pro praxi v souvislosti v vybudováním vzdělávacího centra,“ řekla Eva Kubíčková.

Pauzu od budování a přestavování si dají také na Vyšší odborné škole a Střední škole hotelové v Pelhřimově, kde v září loňského roku slavnostně otevřeli nové odborné učebny. „Žádná rekonstrukce nás teď nečeká. Máme novou cvičnou kuchyňku, učebnu stolničení, cukrářskou dílnu, ale rovněž také neméně důležitou učebnu výpočetní techniky, takže to nejhorší už máme za sebou,“ vyjmenoval ředitel hotelové školy v Pelhřimově Libor Capák, co škole nedávná rekonstrukce přinesla.

Studenty, kteří opět v září usednou do lavic zmíněné pelhřimovské školy, ale přeci jen drobná změna čeká. „V několika třídách budeme vyměňovat nábytek, protože ten současný už je poměrně zastaralý. Jinak na řadu samozřejmě přijde i klasická údržba věcí. Vymalujeme umyjeme okna a někde nejspíš vyměníme lino,“ doplnil Libor Capák.

Naopak ředitelka Základní školy a Mateřské školy Žirovnice Dagmar Brýnová slibuje velké věci ve škole, ovšem až příští rok. „Letos poprvé žirovnická škola nebuduje. Když se nám podaří získat dotaci, tak příští rok by měly být opravy ve velkém stylu. Nebudu ale říkat, o co jde, protože bych to mohla zakřiknout,“ nastínila Brýnová s tím, že by se jednalo o projekt zhruba za čtyři miliony korun.