Nízký stupeň výstrahy před mrznoucími mlhami a námrazou platí pro všechny okresy Vysočiny a část jižní Moravy v noci z pondělí na úterý třicátého ledna. „Ve východní polovině Vysočiny a na Znojemsku se místy při mrznoucích mlhách může na vytvářet námraza i na komunikacích,“ varoval meteorolog Petr Münster.

Meteorologové upozorňují hlavně řidiče, že je potřeba jet v mlze velmi opatrně. Výstraha platí do úterního dopoledne. „Mlhy i námraza se budou během dne většinou rozpouštět, ale ojediněle se mohou udržet i po celý den,“ doplnili meteorologové.

Loučení s úzkokolejkou.
Největší ostudy na Pelhřimovsku? Úzkokolejka do Obrataně a doprava v Pacově

V noci z pondělí na úterý se na Vysočině budou nejnižší teploty pohybovat mezi minus jedním až minus čtyřmi stupni Celsia. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr. „V úterý přes den bude polojasno, ve východní polovině kraje mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, která se může místy udržet až do večera. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí od nuly do tří stupňů nad nulou, na západě kraje může být až pět stupňů Celsia,“ doplnil předpověď Petr Münster.

Mrznoucí mlhy a námraza se má tvořit po téměř celé Vysočině a v části jižní MoravyMrznoucí mlhy a námraza se má tvořit po téměř celé Vysočině a v části jižní MoravyZdroj: Zdroj: ČHMÚ

Na jižní Moravě se budou v úterý nejvyšší odpolední teploty pohybovat v rozmezí mezi čtyřmi a sedmi stupni Celsia. „Na západě kraje hrozí mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, která se může ojediněle udržet až do večera," doplnili meteorologové.