Ceny v jednotlivých cukrárnách se ale výrazně liší. Někde vánoční cukroví vůbec péct nebudou, jinde se snaží zájem zákazníků udržet i s vidinou, že letos na vánočních sladkostech nevydělají. Například cukrárna Fontána v Přibyslavi se rozhodla, že zdražovat nebude. „Ceny jsme o něco zvedli koncem léta, další zdražení nechystáme. Máme obavy, že by to odradilo zákazníky,“ vysvětlila Petra Šmídová. Ovšem doba objednávek je omezená. Vánoční těsto a kolekci si mohou zákazníci objednat jen do 12. prosince. Balené čajové cukroví do 6. prosince.

Ceny výrazně nezvedla ani cukrárna U Hrušků v Havlíčkově Brodě. Ta zdražila kilo vánočního cukroví ve srovnání s loňskem pouze o 40 korun.

Ilustrační foto.
Policisté na Vysočině zkontrolovali stovky aut. Víme, za co rozdávali pokuty

Zato Cukrárna U Brány v Jihlavě už žádné objednávky na vánoční cukroví nebere. Kvůli rostoucím cenám a covidu. „Nechceme riskovat. Cukroví už vůbec nepečeme. Zákazník si ale může na sváteční stůl objednat naše běžné zákusky,“ řekl majitel Jan Cakl.

Až osm stovek za kilovou krabici vánočního cukroví si musí letos připravit zákazníci v cukrárně Davida Duška ve Vyskytné na Pelhřimovsku. „Našli se zákazníci, kteří objednávku zrušili. Jenže si musí uvědomit, že ceny všeho šly nahoru. Zdražilo máslo, čokoláda, rostou ceny pohonných hmot. Nemůžeme prodávat lacino,“ zdůraznil s tím, že zákazníci si ale mohou být jisti kvalitou.

Ceny vánočního cukroví

Cukrárna Fontána Přibyslav: za kilo 300 korun

Cukrárna U Hrušků Havl. Brod: 490

Cukrárna Vyskytná: 800

U Cahů Třebíč: nesděleno

Marie Tichá Dačice: nesděleno

U Janovských Nové

Město na Moravě: 600 korun

Zdroj: Cukrárny na Vysočině

V cukrárně U Cahů v Třebíči zdražili cukroví jen o 20 korun na kilo, ale omezili výrazně dobu, kdy si zákazník může cukroví objednat. V cukrárně Marie Tiché v Dačicích se zájem o vánoční cukroví ve srovnání s dobou před covidem výrazně snížil. „S ohledem na rostoucí ceny surovin musíme zdražit. Bude záležet na zákazníkovi, jak se s tím vyrovná,“ řekli Deníku v cukrárně.

Podle Stanislava Hlavatého z provozovny v Novém Městě na Moravě je vánoční cukroví problém. „Jeho skutečnou cenu vám nikdo nezaplatí. Zvlášť, když ceny surovin rostou, takže musíte zdražovat. Jako zrovna letos. Vánoční cukroví se naštěstí peče jen jednou do roka,“ poznamenal.

Podle ekonomů do budoucna rostoucí ceny zřejmě stále víc zákazníků od kupovaného cukroví odradí. „Čím víc ceny porostou, dá se předpokládat, že si lidé budou cukroví víc péct doma a méně utrácet za to kupované,“ předpověděl ekonom Lukáš Kovanda.