Pelhřimovské Masarykovo náměstí na Vánoce každoročně zdobí velký vánoční strom. Letos jím bude zhruba dvacetimetrová jedle. Zatím roste na pozemku města v ulici K. H. Borovského.

PELHŘIMOV: JEDLE S NOVÝMI SVĚTÝLKY A VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ

Protože jedle stojí hned u parovodu, rozhodlo se ji město 21. listopadu pokácet a převézt na náměstí. Podle starosty Pelhřimova Ladislava Meda bude vánoční strom letos zdobit nové osvětlení.

Celkem vysočinští celníci našli v dodávce 958,3 litrů vína a 242,4 litrů lihovin různých značek.
Přes tisíc litrů neoznačeného vína a lihovin převážel cizinec po D1 na Vysočině

Na náměstí letos čeká na obyvatele i návštěvníky Pelhřimova překvapení. Podle starosty má jít o nový 3D prvek. Co konkrétně jím bude, zatím prozradit nechtěl. V loňském roce byl 3D prvkem fotorámeček. Letos najde své místo v parku mezi školami v Jirsíkově ulici.

Vánoční strom v Pelhřimově slavnostně rozsvítí v neděli 3. prosince od pěti hodin odpoledne. Vystoupí při tom pěvecké sbory pelhřimovské základní umělecké školy, starosta s vikářem pak pronesou sváteční slovo.

Spolu s pelhřimovskými prvňáky budou lidé odpočítávat čas a následně společně zazvoní, aby se stromeček rozsvítil. „Budeme rádi, když si lidé přinesou zvonečky,“ řekl starosta Med. Na náměstí bude občerstvení v podobě horkých nápojů.

Na další významnou akci se mohou lidé v Pelhřimově těšit třetí adventní neděli, která bude 17. prosince. Od rána do večera totiž mohou na Masarykově náměstí navštívit akci Vánoce na radnici.

Vánoce v Pelhřimově

Pelhřimovstí chystají vánoční program. Překvapením bude nový 3D prvek. Fotorámeček z loňského roku najde své místo v parku mezi školami v Jirsíkově ulici.

Vánoční strom a výzdobu v Pelhřimově rozsvítí v neděli 3. prosince. Vystoupí pěvecké sbory pelhřimovské základní umělecké školy, starosta s vikářem pronesou sváteční slovo. Spolu s pelhřimovskými prvňáky budou lidé odpočítávat čas a následně společně zazvoní, aby se stromeček rozsvítil. Lidé si mají přinést svoje zvonečky. 

Vánoce na radnici si lidé užijí třetí adventní neděli, která letos připadá na 17. prosince. Lidé se mohou těšit na hudební, pěvecká i divadelní vystoupení, tradiční živý betlém s živým velbloudem nebo pohádku. Budou si také moci ozdobit perníčky nebo si dát radniční punč a svařák. Nebudou chybět stánky s občerstvením a vánočním zbožím.

„Lidé se mohou těšit na hudební, pěvecká i divadelní vystoupení, tradiční živý betlém s živým velbloudem nebo pohádku. Budou si také moci ozdobit perníčky nebo si dát radniční punč a svařák,“ přiblížil průběh slavnostního dne pelhřimovský starosta. Nebudou podle něj chybět stánky s občerstvením a vánočním zbožím.

Na blížící se svátky klidu a míru se můžete naladit i prostřednictvím zpívajícího hasiče z Vysočiny Juriče Pařila. Tady je jeho loňský vánoční klip.

Zdroj: Youtube

Vánoční atmosféra v Pelhřimově se místním každoročně líbí. „Atmosféra je neopakovatelná. Od rozsvěcení vánočního stromu až po půlnoční mši v kostele. Zvláště se mi líbí vánoční osvětlení. Těším se i na Vánoce na radnici společně s trhy. Je to vždy pěkné zpestření,“ řekla Alena Šimková.

HUMPOLEC: ROSTLÝ STROM NEBO JANEK LEDECKÝ

V Humpolci se můžou už řadu let pochlubit specialitou. Vánoční strom tam totiž po celý rok roste přímo na Horním náměstí, kde se humpolecký vánoční program každoročně odehrává. Podle ředitele humpoleckých technických služeb Antonína Vincence se o zhruba šestimetrovou jedli pracovníci po celý rok pravidelně a pečlivě starají.

Stejně jako v Pelhřimově ji v Humpolci slavnostně rozsvítí na první adventní neděli, tedy třetího prosince. Ozdobenou ji ale lidé mohou spatřit zhruba o týden dříve.

Rodinná firma z Humpolce změnila brownfield na moderní výrobní areál.
Ze zchátralé budovy na nádraží v Humpolci je moderní výrobní areál. Podívejte se

Velkých změn nebo snad chudší výzdoby se lidé v Humpolci bát nemusí. „Výzdobu letos nijak měnit nebudeme. Šetřit na ní nemusíme, světýlka jsou moderní a zdaleka nespotřebují tolik elektřiny jako kdysi,“ ubezpečil ředitel humpoleckých technických služeb Vincenc.

Lidé v Humpolci se můžou i letos těšit na oblíbený stánek Svařený sáně, který nabídne teplé občerstvení i hudební program. Loni se osvědčily i sousedské trhy. Právě ony letos oslavy Vánoc v Humpolci 1. prosince odstartují. Opakovat se budou i 15. prosince a lidé si na nich mohou koupit výrobky a dobroty od svých sousedů. Velké oblibě se pravidelně 5. prosince těší i Mikulášská nadílka.

Vánoce v Humpolci

Vánoční čas v Humpolci odstartuje už v pátek 1. prosince, kdy se budou konat sousedské trhy. 

Rozsvícení vánočního stromu a výzdoby se uskuteční neděli 3. prosince. 

Mikulášská nadílka bude i letos. Děti si ji užijí 5. prosince. 

Největštím tahákem bude koncert Janka Ledeckého, který v humpoleckém kině zazpívá v sobotu 16. prosince. 

Lidé z Humpolce se mohou dále těšit na zimní kino pod širým nebem, otevřené kluziště nebo koncerty. Nebude chybět ani oblíbený stánek Svařený sáně.

Na Havlíčkově náměstí bude opět oblíbené zimní kino pod širým nebem. Promítat bude v prosinci třikrát. V parku Stromovka si lidé zabruslí na otevřeném kluzišti. Během celého prosince je v Humpolci plánovaná i řada hudebních vystoupení od lokálních i vzdálenějších umělců. Největším tahákem letos bude koncert Janka Ledeckého, který v sobotu 16. prosince zazpívá v humpoleckém kině.

Mateřská škola Podhrad Humpolec.
Humpolec už nemusí odmítat děti. Postavil novou školku, podívejte se

I obyvatelé Humpolce jsou s Vánocemi ve svém městě každoročně spokojení. „Vánoční program je tady v Humpolci každým rokem moc fajn. Rád se zajdu podívat i letos. Výzdoba se mi taky líbí,“ řekl k tomu Josef Fiala.

Vánoční poutákMáte tip na zajímavou vánoční akci, napište nám na email: redakce.pelhrimovsky@denik.czZdroj: Redakce