Návaly v obchodech, nervozita a poslední výběry dárků. To jsou nejčastější okamžiky těchto dnů. "Ovšem je důležité si uvědomit, že právě nepozornosti a chvatu využívají zejména kapesní zloději. Proto za policii dávám jen několik rad a postřehů, které by si měl každý v těchto chvílích uvědomit," řekla Deníku Hana Kotková, mluvčí policie v Pelhřimově.

- V obchodech si vždy hlídejte kabelku, peněženku a mobilní telefon. Nenechávejte tyto věci v košících. Stačí chvilka a penize s doklady jsou pryč.

- Častým terčem zlodějů jsou i batůžky na zádech a v nich peněženka nebo telefon.

- Také na ulicích si dávejte pozor, neboť v nestřežené chvíli se na Vás někdo může namáčknout a hbité prsty vytáhnou peněženku z kapsy.

- V hromadných dopravních prostředcích mějte také na mysli, že i tady se mohou vyskytnout nepoctiví lidé, kteří čekají na vhodnou příležitost a vaši nepozornost.

- V neposlední řadě je třeba si uvědomoti i to, že vaše zaparkovaná vozidla na parkovištích nejsou skutečně trezor. Vystavené nakoupené zboží, nebo odložený telefon či fotoaparát jsou skutečným lákadllem. Stačí chvíle a Váš automobil vydá obsah věci do nesprávných rukou.

"Tolik jen několik postřehů a rad od policie. V případě jakékoli krádeže volejte ihned linku 158. Krásné chvíle prožíté v rodinném kruhu bez starostí přejí pelhřimovští policisté," dodala Kotková.