Byl to i jeden z důvodů, proč Slavoj před několika lety rezignoval na účast ve III. lize mužů a vybral si dobrovolný sestup do divize.

Úpravy jsou odsouhlasené

Situace se ale obrátí k lepšímu. Na pondělním zasedání zastupitelstva města Žirovnice zastupitelé odsouhlasili stavební úpravy v tamní kuželně, kde k nynějším dvěma drahám přibudou další dvě.

„Máme prověřeno, že s minimálními stavebními úpravami se čtyři dráhy do prostoru kuželny vejdou. S pracemi chceme začít v letních měsících a budeme je financovat z rozpočtu města. Předpokládáme, že zaplatíme zhruba jeden a půl milionu korun. V pondělí se k tomuto návrhu kladně postavilo jedenáct ze třinácti přítomných zastupitelů, dva se hlasování zdrželi," uvedl starosta Žirovnice Milan Šmíd.

Iniciativa a vybudování dalších dvou drah vzešla podle slov starosty od kuželkářského klubu. „Před časem náš tým startoval v lize mužů, ale tu na dvoudráze hrát nelze. Proto dojížděl na domácí zápasy do Pelhřimova. Pak také i o rozvoj kuželek, protože na dvoudráze mohou současně trénovat jen dva dorostenci, což je pro ostatní minimálně nezáživné," přemítal prezident Kuželkářského klubu Slavoj Žirovnice Petr Kejval.
Starosta Šmíd ještě podotkl, že novou čtyřdráhu budou moci využít také kuželkářské kluby z okolních obcí, například z Častrova či z Kamenice nad Lipou, pokud o to projeví zájem.

Petr Kejval doplnil, že nyní má žirovnický klub tři týmy dospělých a jeden tým žáků. Celkem se prý jedná o zhruba třicet členů.