Žádosti o koupi zmíněných parcel budou přijímat od úterních osmi hodin ranních pracovníci pacovského městského úřadu. Ti, kteří mají o parcely zájem, mohou zavítat konkrétně na podatelnu do kanceláře 1.12, která sídlí v budově pacovského zámku.

Podle starosty Pacova Lukáše Vlčka budou aktuálně nabízené parcely rychle rozebrané. „Víme o větším počtu zájemců. Myslím si tedy, že vyprodáme všechny parcely najednou,“ přemítal Vlček.

Při rozdělování jednotlivých parcel bude tedy platit pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív mele. „Máme stanovená určitá pravidla. Bude-li více zájemců, než kolik máme momentálně volných parcel, tak bude určovat prioritu pořadí. Nešli jsme formou obálkových metod, ale ten, kdo o parcelu dříve zažádá, bude mít větší možnost, že ji dostane. O udělování parcel pak budeme ještě jednat,“ doplnil pacovský starosta.

Prozradil také, že o parcely mají lidé velký zájem i přes rok. „Proto připravujeme i další etapy a další výstavby, abychom dokázali uspokojit poptávku, která po parcelách a stavbě rodinných domů v Pacově je,“ informoval Lukáš Vlček.

Zájem o stavbu rodinných domů v Pacově měli nejen tamní obyvatelé už i v předchozích letech. „Výrazně velký zájem o parcely registrujeme dlouhodobě. Například jen za dobu mého působení ve funkci starosty města Pacova jsme tu vybudovali a takto prodali takových padesát parcel,“ pochvaloval si Vlček.

Na stavbě sedmi parcel v lokalitě Nad Sídlištěm Míru začali dělníci pracovat minulý rok na jaře, hotovo měli na podzim.
Nové parcely o různých velikostech vyjdou na 605 koruna za metr čtvereční včetně DPH.

V již zmíněné lokalitě město vlastní pozemky, kde je místo na téměř sto parcel. „V dnešní době jich je tam zhruba dvacet i s těmito nově vybudovanými. Máme tam relativně velkou kapacitu na řadu let dopředu. Naše investiční aktivity tedy budou směřovat především do lokality Nad Sídlištěm Míru,“ prozradil Vlček s tím, že momentálně dokončují další etapu projektové dokumentace.

„Když to půjde dobře a budeme na to vidět finančně, tak se stavbou dalších parcel začneme ještě letos, ale to nemohu zaručit,“ ukončil Vlček.