Srážky mohou podle jeho předpovědi zvedat i hladiny řek. V úterý odpoledne budou na východě teploty překračovat 31 stupňů Celsia. „Večer a v noci budou srážky a bouřky na většině území. Mírný jihovýchodní vítr v bouřkách zesílí,“ dodal Martan. Velmi silné bouřky se soustředí v západní polovině území. Může je podle meteorologa lokálně doprovázet přívalový déšť s úhrny kolem 50 milimetrů, krupobitím a poryvy větru kolem 90 kilometrů v hodině.

Varování vstoupí podle Martana v platnost v úterý ve 20 hodin a bude platit do středečních šesti hodin ráno. Vztahuje se na Prahu, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Plzeňský, Středočeský a části Jihočeského a Královéhradeckého kraje. Jenže i na zbytku území se ve stejné době mohou vyskytovat silné bouřky přívalové deště a vítr kolem sedmdesáti kilometrů v hodině s krupobitím.

Úterý bude kritickým dnem hlavně pro astmatiky, kardiaky a nemocné seniory., kdy teploty překročí třicítku. „Lidé by proto měli omezit pobyt na přímém slunci a fyzickou zátěž,“ konstatoval meteorolog.

Ve středu bude podle Martana většinou oblačno, v noci zpočátku místy přeháňky nebo i bouřky. „Přes den většinou polojasno a srážky jen ojediněle. K večeru od jihozápadu přibývání oblačnosti a srážek. Nejnižší noční teploty 16 až 12 stupňů Celsia, nejvyšší denní 21 až 25 stupňů Celsia. Mírný západní až severozápadní vítr. V bouřkách se v noci mohou lokálně vyskytnou přívalové srážky, nárazy větru a kroupy,“ dodal Martan.