Na obou místech vznikl nápad na přehlídku nakládaného zelí podobně. Chlapi se v hospodě u piva popichovali, čí kysané zelí je nejlepší. Nezbylo, než si to rozdat ve férovém souboji a vzorky pěkně společně porovnat. I když to vždycky úplně férové nebylo. „Jeden rok se stalo, že jeden ze stálých účastníků nestihl zelí naložit. Tak kysané zelím koupil a vydával ho za svoje. Když jsme vyhlásili výsledky, tak se k podvodu přiznal. Ale to zelí tehdy nedopadlo špatně,“ zavzpomínal na jednu epizodu Milan Koudelka, který organizuje přehlídku Zelima v Sedlici.

Tam se letos porovnávalo domácí nakládané zelí už počtyřiatřicáté. Hlavní roli ve vsi nad sedlickou přehradou vždycky hráli chataři od vody a chalupáři. To se nezměnilo, stejně jako pohodová atmosféra, která na Zelimě každoročně panuje. Přibylo soutěžících a soutěžních vzorků, ale navždy zůstane v historie akce zaspáno, že se na prvním ročníku porovnávalo sedm vzorků a že prvním vítězem byl Miloš Koudelka. „Postupně soutěžících přibývalo, hodnotilo se i třeba 35 vzorků, jindy byla účast slabší,“ dodal Milan Koudelka.

Božejovský zelokošt se konal letos podeváté. Od sedlické Zelimy se liší tím, že v Božejově hodnotí přihlášené vzorky předem určená porota, zatímco v Sedlici může svůj hlas dát každý, kdo v době konání akce do hospody zavítá.

Také v Božejově zájem od prvního ročníku vzrostl, také tam se přidali postupně další drobní zpracovatelé zelí. „Někteří zelí pro nakládaní kupují ve vyhlášených pěstitelských oblastech, jiní nakládají pouze svoje vlastní zelí,“ poukázal na různý přístup k soutěži organizátor Božejovského zelokoštu Josef Kumžák.

A nezřídka mají dilema i hodnotitelé soutěžních vzorků. „Někdo má radši v zelí víc kopru, jinému naopak chutná, když se do zelí při nakládaní přidají jablka. Různě chutná zelí i podle teploty, v jaké kvasilo v prvních dnech po naložení,“ zmínil některé faktory, které ovlivňují chuť tradiční přílohy, božejovský organizátor Josef Kumžák.

Michael Líbl, jeden z porotců na božejovské přehlídce, poukázal ještě na jednu skutečnost. „Doma jsme zelí vždycky nakládali a já jsem od mala zvyklý na určitou chuť. Tu jsem tady mezi těmi soutěžícími vzorky našel. Ale zaujaly mě i další, hlavně ty s výrazným kořením nebo s křenem,“ řekl po degustaci zelí Michael Líbl. Zajímavostí v Božejově bylo letos nakládané zelí dovezené z Řecka, a to díky příbuzenství s jedním chalupářem z nedaleké Nové Vsi.

V Božejově se utkalo rekordních devětatřicet vzorků. Porota vybrala šest finalistů, porotci nejvíc ocenili zelí domácího Josefa Tomce. Absolutním vítězem se ale stal Jiří Masopust.

V Sedlici se letos utkalo dvanáct vzorků, v tomto směru patřil letošní ročník k méně obsazeným. „Zábava byla ale báječná, vrátili jsme k trampským a chatařským kořenům Zelimy,“ pochvaloval si Milan Koudelka. Nejvíc chutnalo zelí trampa Horymíra z osady 30. míle.

Zelimu i Božejovský zelokošt čekají za rok docela zajímavé kulatiny. Zelimu čeká 35. ročník, Božejovský zelokošt se uskuteční podesáté.