Design piknik, jenž se stává stále známějším a vyhledávanějším festivalem, připravuje parta čtyř studentů. „Všichni máme rádi design, skvělou hudbu a jídlo, tak jsme se rozhodli uspořádat Design piknik a po roční pauze jsme s ním tady zase,“ řekla organizátorka festivalu Magdaléna Rychtová.

Dodala také, že všichni navíc vyrůstali v Počátkách, takže i proto se tento netradiční Open Air festival koná ve zmíněném malebném městečku na rozhraní Čech a Moravy.

Na Design pikniku pracují mladí organizátoři zhruba půl roku s tím, že nejintenzivnější přípravy jim zabraly poslední měsíc. „Každý z nás má ještě jiné aktivity, ale když to tak řeknu, tak vlastně festivalu se věnujeme prakticky každý den a určitě více než osm hodin denně, jako je klasická pracovní doba,“ smála se Rychtová.

Letošní počátecký Design piknik se od svého premiérového ročníku liší ve spoustě věcí. „Tou první věcí je to, že už na přípravy nejsme tři, ale čtyři, což nám hodně pomohlo,“ prozradila Rychtová.

Další změna se týká prostoru. Letos se totiž festival přesunul do industriálního areálu autobusového nádraží, kde program zahájí v 10 hodin Míša Tomešová. „Prostory za městským úřadem, kde se konal první ročník, byly skvělé, ale my chtěli návštěvníkům ukázat zase něco nového,“ informovala Rychtová.

Letošní Design piknik se od prvního ročníku liší také v doprovodném programu.

Letos se totiž zájemci budou moci v rámci připravených workshopů vžít do rolí designerů, kdy si zajímavou tvorbu vyzkouší sami. „Celkově si myslím, že program bude letos pestřejší a zajímavější,“ lákala návštěvníky Magdaléna Rychtová.

Příchozí se v sobotu také mohou těšit na řadu dobrot, které si vychutnají třeba i při hudbě.

Čeká je sedmička koncertů v čele s Anetou Langerovou, Milanem Peroutkou a skupinou Málem Králem. Příchozí se ale také mohou těšit na kapelu The Brownies, Pensée, Circus Ponorka, Perutě a Romana Tomeše s jeho kapelou.