Proč jste se rozhodl kandidovat do Senátu?

Nabídku kandidovat do Senátu jsem dostal od hnutí SPD. Za podpory svých přátel jsem se rozhodl, že do toho půjdu. A správnost mého rozhodnutí potvrdilo také hnutí BOS (Bezpečnost, odpovědnost, solidarita), které mi vyslovilo svou podporu. Oběma hnutím a svým přátelům děkuji.

Co považujete za nejpalčivější problém Pelhřimovska a jak ho chcete pomoci řešit?

Mohu Vás ujistit, že v Senátu budu řešit především problémy celé České republiky. Senát je horní komorou Parlamentu ČR a má velký vliv na schvalování zákonů, v případě ústavních zákonů je jeho role zásadní. Neměli bychom se tvářit, že senátní volby jsou o regionálních problémech. Spolurozhoduje se zde o budoucnosti celé naší země. Chtěl bych se stát koordinátorem Krajského investičního plánu, který máme připravený, s Národním investičním plánem, tak, aby například stavbu dalšího pavilonu pelhřimovské nemocnice za 400 milionů neplatil pouze kraj, ale alespoň polovinu stát.

V jakém výboru horní komory byste chtěl působit a proč?

Chtěl bych být členem výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a svým vlivem zamezit dalším mezinárodním provokacím. Chci, aby se Senát PČR choval důstojně a v souladu s oficiální zahraniční politikou ČR. Navíc, bezpečnost a obrana státu je nejen mou prioritou, ale měla by to také být klíčová priorita státu.

Jak hodláte skloubit práci v Senátu s vašimi dalšími aktivitami a rodinou?

Svou práci v Senátu spojím s tím, co jsem dělal doposud a věřím, že vše se tímto ještě zefektivní. Budu nejen diskutovat s občany a hledat řešení na problémy našeho státu, ale také budu pokračovat ve své knižní tvorbě. Mým cílem je seznámit širokou veřejnost s tím, jak reálně funguje politika.

Máte nějaké životní krédo?

Mohu uvést své dlouhodobé politické heslo – JASNÉ NÁZORY, PEVNÉ POSTOJE. Za zmínku stojí také motto mé poslední knihy Cesta ke svobodě národa: „Tady je domov náš. Jiný nechceme. Jiným ho nedáme. Svým dětem ho předáme, a krásnější.“

Povídání s Lubomírem Pánou je jeden z dílů série rozhovorů, v nichž Deník oslovuje všechny kandidáty na post senátora v okrese Pelhřimov.