Také napodruhé hodnotili sedlickou vodní nádrž z hlediska vhodnosti ke koupání průměrnou trojkou, k níž přidávají oranžový smajlík. „Stále je tam zvýšený výskyt sinic! Průhlednost se sice oproti předcházejícímu týdnu zlepšila, ale celkové hodnocení zůstalo na trojce v používané pětistupňové škále,“ uvedla k aktuální kvalitě vody ve vodní nádrži Sedlice Věra Tesařová z oddělení hygieny obecné a komunální na pelhřimovském územním pracovišti Krajské hygienické stanice (KHS) Kraje Vysočina.

Oproti předešlému hodnocení se průhlednost vody na Sedlici zvýšila z 0,6 metru na 1,5 metru. Teplota vody naopak klesla z 22,1 stupně Celsia na aktuálních 21,7 stupně Celsia. „Nedoporučuje se koupání zejména pro citlivé jedince,“ napsala Věra Tesařová ve čtvrtek do tabulky, která se nachází na webu KHS.

Na přehradní nádrži Sedlice provádělo v minulých dvou týdnech Povodí Vltavy, do jehož správy vodní dílo spadá, těžební pokus, jehož cílem je najít efektivní řešení pro zamýšlené odbahnění dna nádrže. Odbory vzorků vody se tak zatím dvakrát odehrávaly v ne zcela standardních podmínkách.