Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Řečici připravují parcely

Červená Řečice – Ke třetí etapě přípravy parcel pro rodinné domy v lokalitě Pražská se chystá Červená Řečice.

12.2.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

Město počítá s přílivem hlavně mladých rodin a tomu uzpůsobuje i další plány, týkající se školky a dětského hřiště. Devět parcel v první etapě za 200 korun za metr čtvereční už bylo prodáno a dalších jedenáct ve druhé etapě město připravilo loni. Stálo ho to 7,6 milionu korun.

„Už je jich osm prodáno, zbývají tři. Čekáme, že během jara se opět zájem rozběhne, jsme blízko Pelhřimova a máme přijatelné ceny," věří starostka Zdeňka Bečková. Tyto pozemky o rozloze 900 až 1 200 metrů čtverečních mají cenu 260 korun za metr. Parcely jsou napojené na sítě a nechybí k nim osvětlení, ale dobudování ulic mezi domy se podle starostky městu osvědčilo až po ukončení výstavby domů.

Nedávno zastupitelé schválili zadání přípravy třetí etapy, ve které bude k mání asi sedm až osm parcel. „Cenu stanovíme až operativně, podle zájmu o parcely," dodává starostka.

Jednání s církví

Hlad po nových pozemcích zatím narážel na donedávna blokované církevní pozemky.Na nich má město nakreslené rozvojové plochy pro bydlení i podnikání, ale zatím neví, zda si je církev nechá, vymění je, nebo prodá.

„Každopádně jsme nakloněni tomu s městem o celé věci jednat," zopakoval minulý týden Karel Štícha, vedoucí správy pražského arcibiskup-ství, kterému se drtivá většina pozemků kolem města má vracet.

Město má každopádně v záloze jak některé pozemky na výměnu, tak i rezervu v rozpočtu na případný odkup. Na parcelách staví hlavně mladé rodiny. S jejich pokračujícím přílivem se město soustředí i na možnosti lepšího vyžití pro děti.V místní mateřské škole už byla navýšena kapacita na čtyřicet  dětí a v současnosti je zcela naplněná.

Předloni město dokončilo rekonstrukci objektu školy za 4,5 milionu korun včetně výměny oken, topení, zateplení a vnitřního vybavení. „Teď máme v plánu dovybavení dětského hřiště v areálu mateřské školy včetně doplnění o dopravní dráhu. Chtěli bychom k tomu také využít dotaci," uvádí starostka Bečková.

Pokud bude schválena dotace, celá akce by se měla uskutečnit v létě, v době prázdnin.

Cesta k vodě bude bezpečnější

Další věc, která zpříjemní život hlavně matkám s dětmi, ale také seniorům nebo turistům, je plán na vybudování stezky pro pěší z města od hřbitova směrem dolů k přehradě, po levé straně silnice na Želiv. „Když jdou lidé po kraji silnice, je to rizikové. Pozemky se nám podařilo odkoupit od Státního pozemkového úřadu a i tady bychom chtěli zkusit využít dotaci, pokud na tyto účely bude nějaká vypsaná," dodává Zdeňka Bečková.

Už zmíněný hřbitov také navíc v nejbližší době zkrášlí nová vstupní brána, už je vysoutěžen dodavatel kovářského zpracování.

Dotaci chce město získat také na rekonstrukci víceúčelového hřiště –  už je podaná žádost.

Autor: Jan Mazanec

12.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení