Dvoudenní veselí si užijí jak studenti a učitelé, tak i absolventi a všichni přátelé školy. „K osmdesátému výročí chystáme na celý školní rok symbolických osm akcí,“ informoval zástupce ředitele školy Antonín Pustina.

Podzimní oslavy začnou v pátek 15. září besedou studentů s pivovarníkem Stanislavem Bernardem v tělocvičně gymnázia, a to v půl deváté.

Ve 13 hodin se uskuteční slavnostní pedagogická rada za účasti zástupců zřizovatele a města ve Fabrika hotelu. Od 18 hodin pak ve Spolkovém domě v Humpolci bude hrát kapela Blue Band na společenském večeru. Na tento večer si ale musí zájemci předem rezervovat vstupenky, a to na telefonním čísle 565502210.

V sobotu bude na programu historická mystifikace s názvem Možná přijede i A. H., a to na vlakovém nádraží v 8.15 hodin. Od deseti hodin pak projde městem slavnostní průvod. Zároveň bude od 10 do 15 hodin otevřena budova gymnázia v Komenského ulici, kde bude připraven kulturní program. „Připravujeme žákovský koncert, výstavu výtvarných prací či školní pouť,“ upřesnil Pustina.

Zájemci se budou moci podívat i do budovy současné základní školy v Hradské ulici, kde dříve gymnázium sídlilo, a která v letošním roce tedy také slaví své osmdesátiny.

„Oslav se určitě zúčastním. Je to už dvanáct let od té doby, co jsem na gymnáziu maturovala a těším se na setkání s bývalými spolužáky. Na společenském večeru zavzpomínáme na atmosféru maturitního plesu, který se konal právě ve spolkovém domě,“ prozradila absolventka gymnázia Vendula Marešová.

8 akcí k 80. výročí

- Křeslo pro hosta
- Slavnostní pedagogická rada
- Společenský večer
- Možná přijde i A. H. + průvod městem
- Koncert, výstava, Den otevřených dveří, školní pouť
- Charitativní koncert se Základní umělecké školy Gustava Mahlera
- Čtení kolem světa za 80 dní
- 21. celostátní GLOBE Games