Festival Pelhřimov – město rekordů startuje na Vysočině už po třiatřicáté. Akce vyvrcholí v sobotu 10. června celodenním programem na pelhřimovském náměstí. Atraktivní výkony však festivalu neschází už na jeho začátku. Akrobatka Karolína se zapsala do České knihy rekordů „nejdelší výdrží v dané pozici při akrobacii na šálách“.

Členka skupiny Arte Levite dokázala při vzdušné akrobacii ve výšce čtyři metry vydržet v extrémně obtížné pozici zvané „oběšenec“ celou 1 minutu a 33,14 vteřiny. To je nejdéle v historii. “Akrobatka byla po celou dobu zavěšena za týl, nohy měla spuštěné volně dolů a ruce, držící druhou část šály, měla natažené před sebe,” popisuje pořadatel festivalu Miroslav Marek z Agentury Dobrý den – české rekordy.

Rekordní počin akrobatky podtrhlo sugestivní prostředí kostela svatého Víta. Ten v Pelhřimově slouží k pořádání kulturních akcí, koncertů a výstav.

Hlavní program festivalu Pelhřimov - město rekordů je připraven na sobotu 10. června. Akce na Masarykově náměstí začne v 11 hodin představením herců a golfových rekordmanů Pavla Nečase a Davida Suchařípy. Vystoupí zpívající právník Ivo Jahelka nebo nejmenší žena v Česku Monika Šimků (93 cm).

Na festivalu nebudou chybět ani autogramiády nebo biketrialová show. Diváci také spatří nejdelší naplétaný cop, motorku ručně vyřezanou z jednadvaceti druhů dřeva, největší džíny nebo rekordy v krasojízdě na kole. Akci zakončí od 19.30 Galavečer rekordů s koncertem kapely Mňága a Žďorp.