Bazén by měl být podle radnice v dobrém stavu, to ale nemusí nic znamenat. „Víme zatím jen o průsaku vany, jenže to není nic neobvyklého. V republice jsem navštívil spoustu bazénů v podobném stavu, které ale revizi nedostaly. Pokud v tomto případě nemáte projekt, jste pět let pozadu. Chceme předejít tomu, aby hygiena či statik řekli, že není možné koupaliště nadále provozovat, a zavřeli nás,“ sdělil místostarosta Zdeněk Jaroš.

Letos chce mít radnice hotový projekt a na stole stavební povolení. „Pak můžeme žádat o dotace,“ dodal Jaroš.

Marie Šálová oslavila 8. prosince 2021 sto let.
Manžel si mě vybral ze seznamu děvčat, vzpomíná stoletá pamětnice z Pelhřimova

Veřejnost bazén hojně využívá. Například i mateřské školky, které by vylepšení uvítaly. „Chodíme sem s předškoláky. Plavecké kurzy míváme na jaře a na podzim. Na nový bazén se už těšíme, uvidíme, co všechno se změní,“ uvedla zástupkyně ředitelky Mateřské školky Komenského Hana Kubíková. Školka ještě bude muset vyřešit, co udělá, až opravy začnou.

Bazén od nového roku spadá pod společnost Pelhřimovská sportovní, kterou řídí Martin Mareš. „Přestavba bude rozdělená do tří etap. Budeme se snažit nabídku co nejvíc zpestřit. Důraz klademe na wellness, kam spadají sauny či vířivky. Prostor pro odpočívání není příliš velký, to chceme napravit,“ předeslal

Statistické zajímavosti z Vysočiny.
Nejvěrnější lidé žijí na Pelhřimovsku. Narodilo se zde ale nejméně dětí

V únoru bazén na týden čeká odstávka. „Každý rok míváme dvě odstávky, malou a velkou. Druhá bývá v září. Půjde o klasickou kontrolu,“ doplnil Mareš.

V okolí městského bazénu se naposledy pracovalo před více než deseti lety. Tehdy tady vznikla přístavba s relaxačním bazénkem.