I přes zpočátku deštivé počasí dorazilo na pelhřimovské náměstí k soše svatého Václava zhruba 250 lidí. „Jsem rád, že je vás tu tolik. Báli jsme se, že se kvůli dešti žádná demonstrace konat nebude a ona se koná a je nás tady podle mého názoru zdaleka nejvíc,“ řekl na úvod zmíněné akce Luboš Rafaj.

V rámci shromáždění promluvili v centru města například také Hana Veronika Konvalinková, místostarosta Pelhřimova Zdeněk Jaroš, Jakub Černý a Veronika Hanzálková, Jiří Blažek a mimo jiné i Marie Dvořáková.

Zdroj: Deník / Denisa Šimanová

Místo toho, aby premiér sloužil občanům, zneužívá svěřenou moc jen pro své vlastní zájmy. Proto už více než měsíc demonstrují desetitisíce lidí ve stovkách obcí po celé zemi. „Vidím jen pár lidí, kteří by s tím mohli něco dělat. V první řadě je to Policie České republiky, protože my tady nejsme kvůli paní Benešové, my tady jsme kvůli soudruhu Babišovi. Jsme tu proto, že nechceme trestně stíhaného premiéra, nechceme člověka, který se chová strašně a nezákonně. Tohle není politika, to je trestná činnost. To není politik, to je zločinec,“ prohlásil Luboš Rafaj.

Do protestní akce nazvané Máme toho dost! se na Pelhřimovsku zapojili také obyvatelé Červené Řečice. „Sešlo se tu kolem dvaceti lidí,“ řekl místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec s tím, že protestní akci zorganizoval Jan Zeman z Červené Řečice.

Svůj nesouhlas s aktuální politickou situací v České republice dali najevo také v Želivě. Tam se sešlo na prostranství před hotelem Na Kocandě 25 lidí. „Mluvili jsme tu o aktuální situaci ve vládě a zavzpomínali jsme i na devětaosmdesátý rok, kdy měli komunisti podobný řeči, jako má teď Andrej Babiš,“ poznamenal Pavel Mička z hotelu Na Kocandě.