Rozhodli se totiž vytvořit společný velikonoční rekord, který bude spočívat v objevení největšího počtu krajových pojmenování pro pomlázku. „Ty nejlepší tradice bývají inspirací k řadě zajímavých počinů. Velikonoce jsou především nejdůležitějšími křesťanskými svátky, ale také velkou lidovou oslavou příchodu jara. O tom druhém svědčí i nebývalé množství místních pojmenování pro předmět, který je se svátky jara neodmyslitelně spjat,“ přemítal Miroslav Marek z Agentury Dobrý den, která databanku českých rekordů spravuje.

Dodal také, že pojmenování pro pomlázku je spousta. „Některá jsou známější, některá méně známá. Některá jsou krajová, některá jen místní nebo dokonce jen spojená s nějakou rodinnou či rodovou tradicí,“ řekl Miroslav Marek. Proto zmíněné muzeum, kde je vystavena dokonce i pomlázka dlouhá 583 centimetrů, vyhlašuje pro všechny zájemce pokus o společný zápis do České knihy rekordů.

Své příspěvky mohou lidé posílat do konce dubna na e-mailovou adresu muzeum@dobryden.cz. „Vybrané přispěvatele odměníme novou Českou knihou rekordů a vstupenkami do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, kam můžete své návrhy zanést i osobně a v jeho expozici obdivovat mimo jiné i řadu velikonočních exponátů,“ lákal návštěvníky Miroslav Marek.