Nová cyklostezka spojí pelhřimovský Polní dvůr a silnici III/11244 na Pavlov. „Její délka je zhruba tři kilometry,“ uvedla mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová. Cyklisté se tak projedou kolem řeky Bělé a bezpečně vyjedou z města jižním směrem. „Lidé tak dostanou alternativu, jak se vyhnout rušné silnici na Rynárec. Věřím, že to ocení především rodiny s dětmi,“ komentoval místostarosta Zdeněk Jaroš.

Termín dokončení stezky je stanovený na konec října. „Dělníci začali pokládat na cyklostezku nový povrch začátkem září. Pevně věřím, že plánovaný termín dodržíme, vše tomu nasvědčuje“ reagoval místostarosta.

Ilustrační foto
Nová cyklostezka mezi Pelhřimovem a Pavlovem: lidé se po ní projedou na podzim

Jaroš poukázal i na další výhody nové cyklostezky. „Z cyklostezky se nabízí několik možností, jak pokračovat po polních cestách či silnicích nižší třídy třeba na Křemešník, Lešov, Čejkov či do Nového Rychnova,“ vyjmenoval místostarosta.

Vybudování stezky vyjde na 38,5 milionu korun. Značnou část pokryjí dotace. „Na zhruba třiatřicet milionů korun máme přislíbené dotace. Čerpat je budeme ze Státního fondu dopravní infrastruktury, z Fondu Vysočiny z programu Cyklodoprava a cykloturistika a z Integrovaného regionálního operačního programu,“ doplnil Jaroš.

V červenci se lidé v Pelhřimově dočkali také otevření nového kilometrového okruhu kolem rybníka Stráž. Deník byl tehdy u toho.