Během více než hodinového shromáždění promluvilo několik řečníků, jak první se ujal slova Hayto Okamura, člen KDU-ČSL a starší bratr známějšího Tomia Okamury.

Podle něho mají současná shromáždění smysl, neboť jsou solí demokracie. „Lidé nejsou vláčeni propagandou nebo drahou billboardovou kampaní,“ řekl mimo jiné Hayto Okamura a přečetl i úryvek z bible.

Jan Kropáček připomněl, že diskusi s názorovým protivníkem je třeba vést slušně a s argumenty. Tomáš Pektor pro změnu poukázal na paralelu, když připomněl, že jeho otec jezdil v roce 1989 na demonstrace do Prahy, kdy jemu samotnému bylo sedm let, zatím on nyní přijel podpořit občanskou iniciativu z Prahy do Pelhřimova ve chvíli, kdy je sedm let jeho dceři.

Promluvili i dvaasedmdesátiletý Josef Strejc a jeho vrstevník Miroslav Pilský, který prohlásil, že za vším stojí komunisté. „Proto je správné jet do Prahy a nedat pokoj, dokud neodejdou,“ dodal Miroslav Pilský na adresu současné vládnoucí garnitury v čele s premiérem Andrejem Babišem a prezidentem Milošem Zemanem.

Jeden z organizátorů pelhřimovských demonstrací Luboš Rafaj přečetl provolání iniciativy Milion chvilek u příležitosti sedm týdnů trvajících demonstrací a vyzval přítomné k účasti na celorepublikové demonstraci, která se uskuteční v neděli 23. června v Praze.

K akcím iniciativy se na Pelhřimovsku i tentokrát přihlásily ještě Červená Řečice a Želiv.