Řeč je o Luboši Pospíšilovi, který v sobotu pro své fanoušky zahraje v baru Legenda v Pacově na Pelhřimovsku. Tentokrát přijede sám, bez své kapely 5P, ale posluchači určitě nebudou o nic ošizeni.

Pospíšil svou hudební pouť zahájil v populárním C&K Vocalu a v krátké době se stal jeho nejoblíbenějším členem. Postupem času se čím dál víc začal prosazovat s vlastními písněmi.

První vlastní desky se sice dočkal až v roce 1983, ale čekání se určitě vyplatilo. LP nazvané Tenhle vítr jsem měl rád se totiž stalo doslova bombou. Pospíšilovy písně, které otextoval básník Pavel Šrut, vynesly svého tvůrce rázem na úroveň takových muzikantů, jako je třeba Vladimír Mišík. 
S kapelou 5P, ve které svého času hráli i Bohumil Zatloukal z Jasné páky, nebo David Koller, sklízel Pospíšil vavříny po celé republice.

Velké změny v kapele nastaly v roce 2007, kdy do 5P přišla nová krev v podobě muzikantů téměř o tři generace mladších. Posledním muzikantovým úspěšným počinem je deska Soukromá elegie, která spatřila světlo světa loni.

Vysloužila si zatím ty nejkladnější recenze a písničky pocházející z tohoto alba si návštěvníci baru Legenda mohou poslechnout právě dnes 
od 21 hodin.