Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Pacově platí nová pravidla pro pití alkoholu na veřejnosti

Pacov – V Pacově ubylo veřejných míst, kde se může volně pít alkohol a kouřit.

15.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK

Obecně závaznou vyhlášku, která vešla v platnost 10. července a zakazuje požívání alkoholických nápojů, kouření a užívání omamných, psychotropních a jiných látek výrazně ovlivňujících psychiku na veřejně přístupných dětských hřištích, schválili jednohlasně tamní zastupitelé. Ti k novému nařízení přistoupili na základě stížností občanů a uživatelů dětských hřišť.

Hrozí pokuta

Dodržování vyhlášky kontrolují v rámci svých obvyklých pochůzek policisté. Lidé, kteří svým chováním a pitím alkoholu znepříjemňují život ostatním spoluobčanům, by vyhlášku neměli brát na lehkou váhu, protože za své chování mohou následně od přestupkové komise dostat pokutu až do výše třiceti tisíc korun.

„Jsem ráda, že zastupitelé takto rozhodli, ale osobně bych to zakázala všude – kouření, pití alkoholu, požívání drog, prostě všude," přemítala Věra Borkovcová z Horní Světlé, která se nachází nedaleko Pojbuk. Libuše Dvořáková z Pacova k tomu dodala: „S vyhláškou souhlasím. Je to jenom správně. Osobně jsem se v Pacově s tímto problémem bohudík ještě nesetkala." Mezi riziková místa v Pacově patří náměstí Svobody, dále takzvaná Vala (pozn. redakce – jsou součástí zámeckého areálu v jeho jižní části) nebo bývalý vojenský autopark, kde se nachází skatepark či moderní dětské hřiště.

„Myslím si, že popíjení alkoholu a kouření není problém jenom Pacova, ale všech větších měst. U nás máme hlavně přes léto místa, která jsou více exponovaná a je tam mnoho nepořádku. Někteří lidé tam popíjejí alkohol a následně po nich zůstanou flašky, plechovky, PET lahve a cigarety. Na druhou stranu si říkáme, že to kompletně regulovat asi není možné, protože bohužel nepořádek tu bude asi každé ráno a na nás bude, abychom ho opět uklidili. Jsou jednoduše věci, které ze společnosti neodstraníme. Lidé nepřestanou pít alkohol a nezačnou po sobě uklízet, ale vzhledem k tomu, že nechceme, aby se takto činilo na konkrétních místech, tak jsme přijali tuto vyhlášku," zdůraznil starosta Pacova Lukáš Vlček.

Starosta zároveň dodal, že vyhláška platí i ve všech místních částech Pacova. Na dotaz Deníku, zda by v Pacově k větší bezpečnosti nepomohl kamerový systém, starosta odpověděl: „Je otázkou, jestli by nám pomohl. Policie dělá pravidelnou hlídkovou činnost ve městě.

Tam, kde se vyskytne problém, máme fotopasti. Párkrát se nám už vyplatily. A tam, kde jsme měli v minulosti určité problémy, třeba na poliklinice, už kamery máme," sdělil Lukáš Vlček.

Policisté rizikové lokality kontrolují pravidelně v rámci hlídkové služby. „Zatím policisté v Pacově žádný problém, kdy by byla porušena obecně závazná vyhláška, neřešili. Pokud by jej řešili, řádně by ho zadokumentovali a oznámení předali Městu Pacov. Přestupková komise by pak dotyčnému mohla udělit pokutu až do výše třiceti tisíc korun," informoval Martin Dušek z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.
Popíjení alkoholu na veřejných místech už omezili třeba zastupitelé v Pelhřimově.

Autor: Alexandra Knapová

15.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení