Také nabízí nadstandardní služby, kterými se odlišuje od klasického sanitního vozu. Od 2. března bude novodobá sanitka jezdit i ulicemi Pelhřimova a jeho okolím.

„Naší hlavní náplní je postarat se, aby se lidé, kteří nemají nárok na sanitní vozy, mohli dopravit do zdravotnických zařízení. Přicházíme se službou přepravy, pomoci a doprovodu k lékařům, do lázní, na rehabilitace a tak dále," vyjmenovala majitelka společnosti Franchise Jarmila Skopalová. Ceny za dopravu novodobou sanitkou jsou pod cenami taxi služeb i sanitních vozů. „Po městě Pelhřimov platí paušální platba šedesát korun, mimo město je to pak osmnáct korun za kilometr," uvedla Skopalová.

Novodobá sanitka svým klientům také nabízí nadstandardní služby, za které si nic neúčtuje. „Doprovázíme je, vyzvedáváme v bytě či ordinaci, pomáháme jim s vyřizováním formalit u lékařů a v případě potřeby jim vyzvedáváme léky," sdělila Skopalová. V okrese Pelhřimov bude potřebné vozit automobil značky Renault. „Je to pohodlné vyšší osobní auto značky Renault Scénic, do kterého se starším lidem i těm s nějakým zraněním dobře nastupuje," vysvětlila Skopalová.

Novodobá sanitka má po celé České Republice dvacet sedm franchisových poboček a v roce 2012 vyhrála celorepublikovou soutěž Podnikatel roku 2012, pořádanou společností T-mobile, jenž je rovněž jejím hlavním partnerem.

Největším úspěchem je pro tuto firmu mnoho spokojených klientů a pozitivní hodnocení ze strany lékařů a sester.

Denisa Šimanová