V rámci slavnostního sobotního odpoledne navíc příchozím nejen vedení tamní radnice představilo novou kašnu, která se přibližně po sto letech vrátila do centra města. Neméně pozornosti se v sobotu dostávalo také původnímu Mariánskému sloupu, který z náměstí odstranili v šedesátých letech.

„Přes to, že je náměstí výsledkem kompromisu, jsem s výsledkem spokojený. Nákladově těch peněz nelituju. Samozřejmě, že se objevily nějaké více práce nebo komplikace. Dodavatelská firma ale byla vybraná dobře. Vždycky s nimi byla dobrá domluva a řemeslnicky jsou výborní,“ zhodnotil průběh i finální vzhled rekonstrukce starosta Černovic Jan Brožek.

Přesto, že oslavy proměny centra města Černovice jsou už minulostí a náměstí začalo opět fungovat, na některých místech budou dělníci ještě pracovat. „Náměstí ještě není kompletně hotové. Chybí výsadba stromů, tu musíme udělat až na podzim. A v místě zbořených kluboven ještě není hotová opěrná zeď,“ doplnil Jan Brožek.

Zhruba patnáct let připravovaná rekonstrukce zmíněného náměstí přinesla řadu pozitivních změn, mezi které patří především zlepšení situace na tamní nepřehledné křižovatce.