Nezájem o prázdninové lyžování u Antonky tamní vlekaře překvapil. „V pondělí přišly dvě děti, od té doby do pátečního poledne nikdo,“ informovala za vlekaře od Antonky Libuše Zemanová. Podle ní se mohl projevit negativní dopad silných mrazů i skutečnost, že zájemci o lyžování odjeli na jarní prázdniny do hor.

Do pátku se na možnosti lyžování a podmínky na sjezdovce, která nedisponuje technickým sněhem, ani nikdo nedotazoval prostřednictvím telefonu, jehož číslo je uváděno na webových stránkách areálu.

O tom, jak bude sezona u Antonky pokračovat, rozhodne nejen další zájem veřejnosti o lyžování, ale nejspíš i vývoj počasí. „V sobotu a v neděli chceme znovu jezdit vždy od třinácti hodin,“ věděla v pátek Zemanová. „Jak to bude vypadat v dalším týdnu, ještě přesně nevíme. Když ale přijde obleva, tak u nás rychle sezona skončí,“ odhadovala.

V dalších dvou lyžařských areálech na Pelhřimovsku, kde disponují nejen vlekem, ale i technologií na výrobu technického sněhu, zatím o konci sezony nemluví. Vlekaři od Křešína už před týdnem odhadovali, že mohou udržovat areál v provozu až do Josefa, tedy po další dva týdny. Na Křemešníku pak leží nejen desítky centimetrů sněhu, ale celkově tam panují nejlepší podmínky za celou letošní sezonu.