Její zahájení proběhne v pátek od 18 hodin za účasti starosty Jiřího Kučery a majitele podniku Pavla Štrause.
Po oba dva dny tam bude od 18 až do dvou hodin ráno míchat koktejly profesionální barman Ondřej Cempírek, který předloni obsadil třetí místo v soutěži Barman roku.

Ten návštěvníkům nabídne 17 alkoholických a tři nealkoholické koktejly, mezi které zařadí jak klasické, tak i své s tajnou recepturou. Koktejly budou k dostání v cenovém rozmezí 60 až 85 korun.

„Nejsem sice žádný odborník přes koktejly, ale myslím, že asi nejtěžší na celé přípravě je udělat tu show, která hosty zaujme,“ říká provozovatel Kozlovny Na Baronce Jiří Zahradník.

Cocktail Weekend pro Kapku naděje je jedinečná dvoudenní akce konající se jak v Česku, tak i na Slovensku. Minulý rok se jí účastnilo na 50 barů, letos se dokonce přihlásilo 75 provozoven. Na Vysočině se do této akce zapojila kromě humpolecké Kozlovny i pizzerie Fabrika v Havlíčkově Brodě.

Z každého prodaného koktejlu poputuje 20 korun na účet Nadačního fondu Kapky naděje. Vybrané peníze tak pomohou nemocným dětem, které trpí poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním nebo jejich nemoc vyžaduje transplantaci kostní dřeně.

Výherce soutěže

Správné odpovědi v soutěži o názvy koktejlů byly: Bloody Mary, Cuba libre, B 52. Výherkyní se stala Iva Koudelková, která tak na akci získává dva nápoje zdarma.

Aneta Slavíková