Organizátoři sbírky sice tipovali o něco lepší výsledek, když ale sečetli, že se jim podařilo shromáždit 631 kilogramů potravin a drogistického zboží, byli spokojeni. „Tipovali jsme, že bychom mohli shromáždit sedm set kilogramů trvanlivých potravin a drogistického zboží, přesto je výsledek pěkný a všem, kteří se zapojili, patří velký dík,“ ohlédla se za sobotní potravinovou sbírkou v pelhřimovském Kauflandu za organizátory z Oblastní charity Pelhřimov Jana Horáková.

Zaměstnanci charity spolu se šesti dobrovolníky, které zajistilo dobrovolnické centrum Fokusu Vysočina, přijímali darované potraviny v sobotu od 8 do 18 hodin. Během akce se nesetkali s žádnými negativními reakcemi. „Lidé byli příjemní a milí, spolupráce s dobrovolnickým centrem vydařená. Ze sobotní sbírky máme pozitivní zážitky,“ doplnila postřehy Jana Horáková.

Dary ze sobotní sbírky poputují ke klientům charitní záchranné sítě, kterou Oblastní charita Pelhřimov spravuje. „V této síti se každý rok nachází kolem 180 až 190 lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, zhruba šedesát procent představují rodiny s dětmi,“ upřesnila Jana Horáková, ke komu se trvanlivé potraviny, ale také třeba zubní kartáčky a pasty nebo dětské pleny od anonymních dárců z Kauflandu dostanou.

Každoročně v listopadu se za účasti dalších prodejních řetězců koná Národní potravinová sbírka. Letos se tak stane pošesté.