Letos se však přípravy již dvacátého ročníku největší charitativní sbírky v Česku trochu zkomplikovaly.

„Dříve jsme všechny kasičky pečetili v Kamenici. Letos je taková novinka, že se každá kasička musí pečetit v dané obci, kde se koleduje. Naštěstí zatím všichni starostové byli vstřícní. S některými jsem se dokonce domluvila na tom, že přijedou za mnou na charitu, abych nemusela někde lítat s kasičkami,“ popsala naskytnuté komplikace ředitelka Farní charity Kamenice nad Lipou Jitka Koubová s tím, že rozpečeťování a počítání obsahu kasiček je navíc také čeká v každé obci zvlášť.

Letos mají v kamenické charitě připravených celkem 68 kasiček. „Počítám ale s určitou rezervou. Zatím mám zapečetěné kasičky pro Včelničku, Bohdalín, Žďár, Novou Včelnici, Březinu, Drunče, Lhotu-Vlasenici, Lidmaň, Lidmaňku, Černovice, Křeč a Těmice. Ve středu pojedu do Mnichu a Rodinova. Pak ještě zbývají Hojovice a Bořetín,“ informovala Jitka Koubová.

Tříkrálovou sbírku zahájí na Kamenicku v sobotu 4. ledna již tradičním průvodem, který koledníci zakončí v kamenickém kostele Všech svatých. Průvod hned několika desítek Tří králů vyrazí v 9 hodin od Farní charity v Kamenici nad Lipou.

Koledníci, ale i vedoucí skupinek se opět budou moci za odměnu vydat na Tříkrálový koncert, který se uskuteční v neděli 5. ledna v Brně.

Výtěžek sbírky opět pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí na v Kamenici nad Lipou a okolí.