Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kamenici pokračují práce z loňska

Kamenice nad Lipou – Představitelé města Kamenice nad Lipou letos zaměří svou pozornost nejen na nové projekty, ale také na dokončení akcí, s jejichž realizací začali v loňském roce.

4.2.2015
SDÍLEJ:

Kamenice nad LipouFoto: DENÍK/ Nela Kyselová

Jedná se například o opravu čtyř školských budov. Městu se loni totiž podařilo získat dotaci na rekonstrukci Mateřské školy Na Besídce, Mateřské školy Vítězslava Nováka, Základní umělecké školy a Domova mládeže a jídelny a kuchyně kamenické pobočky Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov (SPŠ a SOU). První dvě zmíněné budovy už mají stavební práce úspěšně za sebou, základní umělecká škola se po kompletní výměně oken a vstupních dveří ještě dočká opravy fasády.

„Letos dokončíme zateplení budovy pobočky SPŠ a SOU. Loni jsme na jejích opravách utratili asi 1,3 milionů korun, letos nám tedy zbývá 8,4 milionů korun," uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur. Dotace na tuto akci činí zhruba 5,850 miliónů korun. Zateplení by podle původních plánů mělo být hotovo letos v září. Fasádu i střechu Mateřské školy Vítězslava Nováka dělníci zateplili a v budově vyměnili okna i dveře. Zateplení se dočkala také Mateřská škola Na Besídce.

Na Tržišti budou práce pokračovat

Loni byly rovněž zahájeny rozsáhlé opravy kamenické lokality Na Tržišti. V tomto případě je v plánu celková rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě, opravy povrchů komunikací a chodníků i oprava veřejného osvětlení. „Na rekonstrukci povrchů jsme dotaci nezískali. V loňském roce jsme tedy z vlastních prostředků začali opravovat chodníky a veřejné osvětlení. Prozatím jsme utratili asi 800 tisíc korun, letos je v návrhu částka ve výši kolem milionu korun," upřesnil Pfaur.

Co se týče veřejného osvětlení, starosta Kamenice zmínil, že město má k dispozici vypracovaný plán obnovy veřejného osvětlení, podle nějž by se chtělo řídit i v letošním roce. „Tuto obnovu nejsme schopni dělat najednou, vždy z plánu ukrajujeme po kouskách. Osvětlení je už opraveno v části lokality Na Tržišti, části ulice Ke Stadionu či na náměstí," řekl Pfaur.

Doplnil, že letos by chtěli pokračovat s výměnou osvětlení za úspornější, případně i s výměnou stožárů a rozvodů v Pelhřimovské ulici, v další části Tržiště a v místní části Vodná. „Tyto plány ale ještě upřesníme podle toho, zda nám vyjde či nevyjde dotace," podotkl kamenický místostarosta Jaromír Pařík.

Nekončící práce

Také některé další chodníky čekají letos opravy. Podle slov starosty budou vybírat mezi chodníky v ulici 28. října, 9. května, Topolová, Vítězslava Nováka či v lokalitě za kulturním domem. „Opravy chodníků jsou naším prvořadým úkolem. Hodně jsme jich už nechali zrekonstruovat, ale stále jich k opravám ještě hodně zbývá. Je to taková ta nekonečná a neustálá práce," uzavřel Pfaur.

Autor: Aneta Slavíková

4.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení