„Odvoleno má 91 voličů z 217, což je více než ve stejnou dobu v prvním kole,“ zhodnotila v pátek v podvečer účast na volbách členka kámenské volební komise Zdena Vobinušková.

V sobotu dopoledne však už takový příval voličů v kámenském podhradí nebyl. „V současné chvíli má odvoleno 113 lidí, což je více než 50 procent všech voličů,“ informovala Vobinušková okolo sobotní jedenácté hodiny dopoledne.

V sobotu se lidé do volení místnosti na Obecním úřadě v Kámeně vydávali postupně během celého dne. V pátek se zde ale několikrát i tvořily fronty. „Největší nápor lidí byl v pátek po 14. hodině a poté po 16. hodině,“ potvrdila další členka tamní volební komise Lenka Jirků.

Žádnou mimořádnou a nepředvídanou situaci druhé kolo prezidentských voleb v Kámeně nepřineslo. „V prvním kole se nám asi dvakrát nebo třikrát stalo, že se lidé spletli a místo občasného průkazu si s sebou přinesli řidičský průkaz. Takže se museli vracet domů pro správný doklad a volby se jim díky tomu trochu protáhly,“ zavzpomínala s úsměvem Vobinušková.
Dodala ale, že nyní se ale žádný podobný problém nevyskytl. „Jediným negativem je možná náledí, které nám komplikuje cestu, když jdeme za některými obyvateli s přenosnou volební urnou,“ přemítala na závěr Vobinušková.