O tom, která města se budou moci na nové hřiště v hodnotě 1,5 milionů korun těšit, rozhodne veřejnost v hlasování, které startuje v pátek 1. února. „Humpolec už se do tohoto projektu v minulých letech zapojil a musím říci, že o Rákosníčkovo hřiště byl velký zájem. Veřejnost s prosbou o zapojení do hlasování ale i přesto oslovíme, a to přes naše komunikační kanály, jako je web, Facebook nebo radniční listy,“ přemítala mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

V Humpolci je dětských hřišť hned několik, pro nové by se ale ve městě podle slov Anety Slavíkové místo a využití určitě našlo. „Dětská hřiště máme nejčastěji u sídlišť. Hřiště je například Na Rybníčku, ve Smetanově či v Masarykově ulici. Ve Stromovce je například úplně nové hřiště. Snažíme se je udržovat, navíc humpolečtí zastupitelé se opravám dětských hřišť hodně věnovali v rámci minulého volebního období,“ doplnila Slavíková.

Podpořit výstavbu nového hřiště v Humpolci či jiných městech mohou zájemci od 1. do 28. února. Dětská hřiště staví Lidl již osm let. Za tu dobu vzniklo po celé republice 89 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě přes 133 milionů korun. Devadesáté hřiště, které lidé vybrali prostřednictvím hlasování už loni, bude postaveno letos na jaře na pražském Barrandově.

Po celé republice tak bude, po letošní plánované výstavbě dalších deseti, stát rovná stovka dětských hřišť s motivem oblíbené pohádkové postavičky.

V anketě jsou soutěžící města rozdělena vždy do 4 kategorií podle počtu obyvatel. „Do hlasování jsou zařazena města, ve kterých stojí prodejny Lidl a která doposud v hlasování neuspěla. Loni se do ankety zapojilo přes tři sta tisíc hlasujících, což bylo rekordní číslo,“ informovala Zuzana Holá, mluvčí společnosti Lidl.

K aktivnímu hraní mohou děti na Rákosníčkově hřišti využít velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje klasický dětský domeček. Celé hřiště je oplocené a poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. „Naše prodejny jsou v téměř všech větších městech v České republice a jsou součástí každodenního života jejich obyvatel. Přijde nám proto přirozené podporovat je i mimo naše prodejny. Obliba Rákosníčkových hřišť je opravdu velká, proto stavíme dál. Rozzářené dětské tváře při otevření nových hřišť a spokojení rodiče, to je pro nás vynikající motivace,“ uvedl k výstavbě dalších hřišť generální ředitel společnosti Lidl, Pavel Stratil.