Nové moderní hřiště s atraktivními herními prvky si budou moci nejmenší obyvatelé a návštěvníci města užít už před Velikonočním pondělím. „Hřiště bude slavnostně otevřeno i za účasti Michala Nesvadby známého mimo jiné z pořadu pro děti Kouzelná školka,“ lákala zájemce Aneta Slavíková.

Otevření Rákosníčkova hřiště v Humpolci je naplánované konkrétně na sobotu 20. dubna. „Se společností Lidl jsme se domluvili, že bude stát na místě již nefunkčního hřiště ve Lnářské ulici. Obyvatele tamního panelového sídliště jsme informovali a s jejich zástupci jsme se dohodli na úklidu pozemku, který zajistily humpolecké Technické služby. Připravená k podpisu je i smlouva s Lidlem,“ informoval starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Jak moc Humpolečtí stáli o Rákosníčkovo hřiště, bylo patrné především ze sociálních sítí, ale také z letáků rozšířených daleko za hranicemi města. „Vlnu hromadného hlasování pro Rákosníčkovo hřiště v Humpolci vzedmuly především Jitka Vápeníková a Eva Vikuková – dvě humpolecké maminky, které neúnavně hledaly cesty, jak pro Humpolec získat co nejvíce hlasů. Přidali se k nim ovšem i další nadšenci, bez kterých by vytoužený cíl byl hodně vzdálený,“ uvedl Karel Kratochvíl, který oběma dámám za jejich iniciativu osobně poděkoval. Obdivuhodná aktivita humpoleckých obyvatel byla po zásluze odměněna. Město ve své kategorii s celkem 86 570 hlasy vyhrálo.

Předtím ale Humpolec sváděl napínavý boj hlavně s Prachaticemi, Kyjovem a Tachovem, jelikož v jeho kategorii mohla hřiště získat jen tři města. Na čtvrté, neoceněné pozici, nakonec skončil Tachov. Všechna čtyři města ale dosáhla na více než 80 tisíc hlasů, což byla naprosto jednoznačně rekordní čísla celé soutěže.

Dětská hřiště staví Lidl již osm let. Za tu dobu vzniklo po celé republice 89 Rákosníčkových hřišť.