Soutěž, kterou v Humpolci vyhlásili v polovině letošního května, vyhrála pražská společnost OV architekti, kterou město Humpolec osloví k následné spolupráci. „V bytovém domě počítáme s sedmadvaceti až dvaatřiceti byty, s výtahem, s parkováním v podzemí i u objektu a s technickými místnostmi pro každého nájemce,“ řekl místostarosta města Vlastimil Brukner.

Deset procent bytů bude 1+kk, dalších deset procent 4+kk a zbytek bude rozdělen mezi 2+kk a 3+kk. „Půjde o městské nájemní byty a předpokládám, že je nabídneme dle platných pravidel v okamžiku, kdy stavba bude spět do finále,“ doplnil Vlastimil Brukner.

V ideálním případě by zahájení samotné stavby nového bytového domu mohlo být na pořadu dne v roce 2022.

Z jedenácti zpracovaných záměrů odborná porota vytipovala tři nejlepší, přičemž vyhlásila první místo a dále dvě třetí místa. Rada města Humpolce na svém jednání 14. října rozhodnutí poroty definitivně potvrdila a stanovila pořadí tří nejlepších účastníků soutěže. „Shodli jsme se, že se jednalo o velmi kvalitní a zajímavé návrhy. Daná kritéria ale nakonec nejlépe naplnili právě OV architekti, které jsme oslovili k uzavření smlouvy na vypracování dalších stupňů projektové dokumentace. Dalšími v pořadí jsou druzí A.LT Architekti z Prahy a třetí architekt Tomáš Havlíček z Brna,“ doplnil Vlastimil Brukner.

Nový bytový dům bude stát v Hálkově ulici v místě proluky u hasičské zbrojnice. A právě i fungování zázemí hasičů a výjezdního stanoviště záchranné služby museli vzít architekti v potaz. „Město Humpolec plánuje, až to situace s ohledem na epidemii dovolí, veřejnou výstavu všech jedenácti soutěžních návrhů,“ informovala mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.