Zástupci budoucí radniční koalice se domluvili na další schůzce v úterý 16. října. „Věřím, že ve středu ráno budeme už moci výsledek jednání zveřejnit,“ informoval v pondělí Karel Kratochvíl, lídr vítězné ODS a pravděpodobný nový humpolecký starosta.

Po páteční schůzce zůstalo ve hře stále ještě několik variant, proto se zástupci stran dohodli, že se sejdou znovu. „Stále pracujeme s více variantami, ale v tuto chvíli opravdu nechci říkat víc,“ dodal Kratochvíl.

Vítězná ODS získala v novém jedenadvacetičlenném zastupitelstvu 5 křesel. Podle jednání v prvním týdnu po volbách to vypadalo, že se spojí se sdružením HumpolecGo!, které bylo třetí na pásce a má 4 zastupitele, a s KDU-ČSL, která skončila čtvrtá a získala 3 mandáty v zastupitelstvu.

Tato nově se rodící trojkoalice by tak měla dohromady 12 mandátů. Pokud zvítězí toto řešení, na radnici na křesla nového starosty a dvou místostarostů usednou vesměs noví lidé.

Ve hře bylo ještě jednání s pátou ČSSD, která má nově dva zastupitele místo dosavadních pěti.

Do opozice zřejmě opět zamíří ve volbách druhé hnutí ANO, které bude mít čtyři zastupitele, určitě KSČM se dvěma zastupiteli a otazník je nad jediným zastupitelem STAN.

Volby na Pelhřimovsku.
V Humpolci se rodí nová trojkoalice