Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Humpolci přibude nový chodník, v Pelhřimově ne

Humpolec, Pelhřimov – 
K humpoleckému CTParku povede do konce roku Okružní ulicí chodník. V průmyslové zóně Lhotka v Pelhřimově na některých místech chodník také chybí, ale jeho výstavba zatím v plánu není.

14.5.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Na zasedání humpoleckého zastupitelstva koncem dubna místostarosta Květoslav Namyslo informoval o výstavbě chodníku v Okružní ulici, konkrétně v úseku od kruhového objezdu k CTParku. Stavba je spojena s rekonstrukcí silnice, kterou má na starosti Ředitelství silnic 
a dálnic (ŘSD) ČR.

Zastupitelé schválili místostarostův návrh financovat výstavbu chodníku, která nebyla zahrnuta do rozpočtu pro letošní rok, z fondu bydlení.
„Žádost o zřízení chodníku přišla přímo z CTParku, jehož vedení pravděpodobně na výstavbu také přispěje. Čeká se na vyjádření šéfa CTParku pana Vose," uvedl humpolecký starosta Jiří Kučera.

Chodník znamená zvýšení komfortu

Předběžný odhad, kolik bude chodník stát, se podle Namysla pohybuje kolem čtyř milionů korun. Konkrétní cena, kterou město zaplatí, však vyjde z výběrového řízení 
a předpokládá se, že vysoutěžená částka bude o něco příznivější.

„Cena se také sníží o případný příspěvek z CTP," doplnil Kučera. V CTP ještě 
o příspěvku nerozhodli. „Zatím to není schválené vedením. Nemáme ještě kompletní podklady, co se týká nacenění prací. O tom, zda a kolik peněz městu přispějeme, se rozhodne zřejmě v polovině května," upřesnil regionální ředitel CTP Tomáš Novotný.

Žádost o výstavbu chodníku vzešla podle něho spíše než z CTP od jejich klientů, což je hlavně BJS a Valeo.

„Stavba chodníku v tomto místě je podle mého názoru, pokud se bude rekonstruovat silnice, logická, i když přímo na naší straně jeho výsadní potřebu nevidím. Pro klienty to ale bude znamenat zvýšení komfortu," dodal Novotný. Přímo v areálu mají podle ředitele dvě autobusové zastávky, od nichž chodník vede po celém CTP.

V současné době se dokončuje projekt veřejného osvětlení plánovaného chodníku 
s využitím moderní LED technologie. „V případě, že se osvědčí a budou na to finanční prostředky, posléze vyměníme sodíkové výbojky za LED osvětlení, které má výrazně nižší spotřebu, po celé trase," řekl humpolecký místostarosta Květoslav Namyslo.

Rekonstrukce silnice by se měla uskutečnit ve druhém pololetí tohoto roku. Součástí plánu ŘSD je také výstavba ostrůvku, který zajistí bezpečnější přecházení na starou pelhřimovskou silnici.

V Pelhřimově postrádají na některých místech chodník například zaměstnanci firem sídlících v pelhřimovské průmyslové zóně Lhotka.
„Chodím pěšky ráno do práce i odpoledne z práce a vždy je v průmyslové zóně dost velký provoz, takže se musím vyhýbat autům, do toho kolem projíždějí autobusy, někdy pomalu není kam uskočit," popsala cestu, kterou musí každý pracovní den podniknout, zaměstnankyně firmy Liwa Dana Matějková z Pelhřimova. Jak doplnila, raději se projde, než aby jela autem, protože pak v práci celý den prosedí a nemá to tak daleko.
„Po stranách silnice je nevyužitý pruh, kde by chodník mohl být. Chtělo by to postavit jej dříve, než se tam něco stane," dodala.

Je opravdu potřeba

Její kolegyně zase může přispět zkušenostmi z pohledu řidiče. „Chodník je v průmyslové zóně opravdu třeba. Potkávám cestou hodně chodců. Situaci by však mohla částečně vyřešit změna jízdního řádu městské hromadné dopravy. Kdyby se ta podřídila pracovním dobám jednotlivých podniků, bylo by tu hned méně aut i chodců," upozornila další zaměstnankyně Liwy Dagmar Smrčková.

„Pokud bychom teď chtěli jet ráno do práce autobusem, nestíhali bychom začátek pracovní doby v půl šesté," doplnila Smrčková.
Město Pelhřimov podle místostarosty Tomáše Dufka zatím výstavbu nových chodníků v průmyslové zóně neplánuje.

V zóně si možná polepší cyklisté

„Důvodem je i to, že se tam nacházejí zastávky MHD, a mnoho lidí tam jezdí autem. S pěšími se na takovém poměrně odlehlém místě tolik nepočítá, docházet pěšky na tuto zónu je prakticky nemožné," sdělil místostarosta Tomáš Dufek. Na Lhotce ale možná do budoucna město uskuteční jiný úmysl.
„Do strategického plánu na roky 2014 až 2020, který ale ještě neprošel schvalováním zastupitelstva, jsme na můj podnět zařadili návrh zbudovat v průmyslové zóně infrastrukturu pro cyklisty. Líbí se mi totiž myšlenka parkovacích míst pro jízdní kola, navíc s možností dobíjení elektrických kol," prozradil Tomáš Dufek.

Jak vzápětí doplnil, až bude v budoucnu hotový obchvat Pelhřimova, zbude ve městě nevyužitá čtyřproudá silnice, která bude skýtat prostor pro zřízení nejrůznějších cyklostezek, a cyklistika se tak v Pelhřimově bude moci rozvíjet.

Autor: Dominika Dufková

14.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Volby v okrsku číslo 10 v Pelhřimově.
4

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení