V připravovaném domě bude okolo třiceti bytových jednotek. „Co se týče konkrétního rozvržení, deset procent bytů bude velikosti 1+kk, dalších deset procent 4+kk a zbytek bude rozdělen mezi 2+kk a 3+kk,“ upřesnil místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Půjde o městské nájemní byty. „Předpokládám, že je nabídneme dle platných pravidel v okamžiku, kdy stavba bude spět do finále,“ nastínil Brukner.

Místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová.
V Humpolci je všeho tak akorát, říká jeho místostarostka Alena Kukrechtová

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkTento krok se u lidí setkává s kladnými ohlasy. „Ceny nemovitostí jsou teď opravdu strašné. Jsem ráda, že připravované byty chce pronajímat samo město a nehrozí, že je skoupí někdo, kdo pak bude akorát chtít nehorázné nájmy,“ přemítala Veronika Dostálová z Pelhřimovska.

Jak místostarosta dále sdělil, stavět začnou na podzim 2022. Kolaudovat by měli na jaře 2024. Původně počítali s náklady ve výši zhruba osmdesát milionů korun. „Při současném pohybu cen stavebního materiálu a prací ale nejsem schopný odhadnout, na kolik stavba skutečně vyjde,“ pokrčil rameny.

Mateřská škola. Ilustrační foto
Humpolec: vyroste nová mateřská škola. I pro dvouleté děti

Architektonickou soutěž město vyhlásilo loni v květnu. Návrh podalo jedenáct uchazečů, přičemž do užšího kola postoupili tři. Dům nakonec projektuje pražská společnost OV architekti. „Vítězný návrh zaujal porotu a Radu města především nadstandardním rozvržením bytů, efektivním řešením parkování, vztahem k okolnímu prostředí a respektem k zeleni i okolnímu prostředí,“ přiblížila Slavíková.